جمعه , ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
خانه » بیمه » پیشنهاد «توزیع ماسک رایگان میان محرومان» به جای «مشارکت میلیاردی در نمایشگاه آنلاین»

پیشنهاد «توزیع ماسک رایگان میان محرومان» به جای «مشارکت میلیاردی در نمایشگاه آنلاین»

حمید رضا نصیری نژادپایگاه خبری خرد و کلان

امروز با یکی از اعضای ناظر مجلس در شورای عالی بیمه تلفنی صحبت کردم. گفت که حدود یک ماه است به دلیل ابتلا به بیماری کرونا بستری و قرنطینه شده و هنوز هم از سرفه های متعددش مشخص بود که بهبود نیافته است. آن طور که اخبار حکایت می کند، جمع قابل توجهی از بیمه گران در سطوح کارکنان تا مدیران ارشد تا کنون به این بیماری مبتلا شده اند. این ها تنها جمع کوچکی از میلیون ها نفری هستند که بلای کرونا را درک کرده اند و البته تعدادی از بیمه گران نیز در اثر این بیماری فوت کرده اند.

قریب به اتفاق این افراد به امکانات بهداشتی دسترسی داشته اند و از حداقل ها مانند ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده به طور مداوم استفاده می کرده اند. دورکاری، جلسات آنلاین و کاهش ساعات کاری از دیگر خدماتی است که به کارکنان صنعت بیمه مانند کارکنان سایر بخش ها ارائه شده تا از این آسیب بیشتر فاصله بگیرند، اما به هر حال قرعه فال به نام آنها هم زده شده است.

با این حال به اذعان مقام های مسئول و شاهدان عینی، در بسیاری از نقاط محروم کشور، هر روز تعداد زیادی از افراد به دلیل عدم دسترسی به تجهیزات بهداشتی «کرونا» زده می شوند. در حالی که «ماسک» به عنوان ساده ترین ابزار مقابله با کرونا در کشور به وفور تولید می شود، هنوز هم عده زیادی به دلیل فقر مالی توان خرید آن را ندارند.

آن طور که رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفته است، «حدود ۶۰ درصد مردم سیستان و بلوچستان امکان خرید ماسک ندارند» و «درخواست ها برای ارائه ماسک رایگان به آنها هم عملی نشده است.»

امان قلیچ شادمهر نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه مردم در مناطق محروم توان خرید ماسک ندارند، گفته است که در این حوزه قشرآسیب پذیر و حاشیه نشین بیشترین آسیب را شاهد هستند.

در چنین شرایطی چه می توان کرد؟ طبیعی است که وقتی دولت به فکر تامین ماسک مردم این مناطق نیست و مردم نیز خود توان خرید آن را ندارند، یا باید به کرونا تن بدهند و یا در انتظار دست غیبی باشند تا آنها را از این بلا نجات بدهد.

پیشنهاد من این است که صنعت بیمه در این زمینه پیش قدم شود. صنعتی که همواره منتظر است پس از وقوع «حادثه» آن را «جبران» کند، این بار می تواند از وقوع «حادثه» پیشگیری کند.

این کار علاوه بر این که می تواند بار تبلیغاتی بزرگی برای بیمه گران داشته باشد، بدون شک از هزینه های آنها نیز در حوزه خسارت بیمه های مکمل درمان خواهد کاست.

به گفته رییس سازمان غذا و دارو، نرخ مصوب ماسک ۱۳۰۰ تومان است. اکنون بیمه گران قصد دارند حدود ۱۵ میلیارد تومان برای برگزاری یک نمایشگاه آنلاین که مشخص نیست دستاوردهای آن چه خواهد بود هزینه کنند. با این رقم می توان حدود ۱۲ میلیون قطعه ماسک خرید و میان نیازمندان مناطق محروم توزیع کرد.

کاهش آمار مبتلایان به کرونا و کاهش هزینه های درمان، نتیجه قطعی «توزیع رایگان ماسک میان نیازمندان» است که خیر دنیا و آخرت در آن است، اما مشارکت در برگزاری نمایشگاهی آنلاینی که پیش از این برگزاری فیزیکی اش هم دستاورد محسوسی نداشته است، چه خیری برای چه کسانی می تواند داشته باشد؟!

 

پاسخ مجری طرح «اولین نمایشگاه آنلاین صنعت بیمه» به انتقادها

پیشنهاد ۱۵ میلیارد تومانی برای برگزاری اولین نمایشگاه آنلاین بیمه! + اسناد

واکنش «منفی» بیمه گران به هزینه های اولین نمایشگاه آنلاین صنعت بیمه

* کد خبر: 13538

این را نیز بررسی کنید

بیمه درمان تکمیلی

معرفی خدمات گروه مالی سامان به صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی

بیمه سامان در راستای توجه همیشگی خود به صنایع و صادرکنندگان، ضمن حمایت از برگزاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *