سه شنبه , ۹ خرداد ۱۴۰۲

پاسخ مجری طرح «اولین نمایشگاه آنلاین صنعت بیمه» به انتقادها

مجری طرح «اولین نمایشگاه آنلاین صنعت بیمه» به برخی ابهام ها و انتقادها درباره این رویداد پاسخ گفت.

«مهدی محمدی» مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری سبز افرنگ فیلم در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان با بیان این که در دوره شیوع ویروس کرونا، برگزاری رویدادهای مجازی رونق گرفته و برگزاری نمایشگاه آنلاین صنعت بیمه نیز در همین راستا پیشنهاد شده است، گفت: در این رویداد، همه چیز مجازی است و هیچ محصول چاپی وجود ندارد.

وی با اشاره به این که مدل های خارجی این ایده وجود داشت، اما نمونه داخلی آن در حوزه بیمه پیش از این اجرایی نشده است، اظهار کرد: ما ابتدا ایده این نمایشگاه را به بیمه مرکزی ارائه کردیم و پس از استقبال از آن، موضوع را با مدیران ارشد صنعت بیمه از جمله مدیران عامل و مدیران روابط عمومی مطرح کردیم.

او با تاکید بر اینکه درباره نمایشگاه آنلاین «با تک تک بیمه گران جلسه گذاشته ایم» ادامه داد: تقریبا ۹۰ درصد آنها از ایده استقبال کردند و البته نظراتی هم داشتند که تلاش کردیم آن ها را اعمال کنیم.

محمدی با اشاره به این که مجموعه تحت مدیریتش توانسته است موافقت بیمه مرکزی را برای برگزاری این رویداد دریافت کند، گفت: «ما همه کارهای نمایشگاه را قدم به قدم با بیمه مرکزی جلو می بریم.»

مجری طرح «اولین نمایشگاه آنلاین صنعت بیمه» در پاسخ به این انتقاد که هزینه پیشنهادی برگزاری نمایشگاه زیاد است و شاید برگزاری نمایشگاه فیزیکی هم تا این اندازه هزینه نداشته باشد، اظهار کرد: این کار هنوز آغاز نشده و کسی آن را ندیده است، بنابراین نمی شود درباره هزینه رویدادی که هنوز برگزار نشده است اظهار نظر کرد.

وی افزود: برآورد هزینه ما بر اساس کارهایی است که سال ها در حوزه رسانه ها انجام داده ایم؛ ضمن این که همین شرکت های بیمه برای تیزرهای ۳۰ ثانیه ای خیلی بیشتر از این ها هزینه کرده اند، در حالی که رویداد مورد نظر ما یک تکنیک خیلی جدید مبتنی بر استودیوی مجازی است، بنابراین پیشنهاد می کنم پس از مشاهده خروجی کار، هزینه های آن را با رویدادهای فیزیکی مقایسه کنید.

محمدی با اظهار امیدواری نسبت به حمایت رسانه ای از این رویداد، گفت: ما این کار را برای اولین بار در کشور انجام می دهیم تا در آینده نمایشگاه های فیزیکی دیگر با هزینه های زیاد نیز با نمونه آنلاین آن جایگزین شود.

او با تاکید بر این که هزینه نمایشگاه های فیزیکی سال های گذشته در مجموع بیش از آن چیزی است که در رویداد آنلاین پیشنهاد شده است، گفت: انواع کاتالوگ و هدایا در نمایشگاه های فیزیکی توزیع می شود و برای ساخت غرفه های بزرگ و زیبا مبالغ کلانی هزینه می شود که عمر آنها هم چند روز بیشتر نیست، اما به طور قطع می گویم که محصولات تولیدی در نمایشگاه آنلاین، دور ریز ندارد و دست کم تا یک سال جوابگوی صنعت بیمه است.

محمدی درباره نامه منتشر شده در رسانه ها که از توصیه رئیس کل بیمه مرکزی به شرکت های بیمه برای مشارکت در این رویداد حکایت دارد نیز گفت: در نمایشگاه های پیشین هم همین نامه ها رد و بدل شده و بیمه مرکزی یا سندیکای بیمه گران ایران از شرکت ها خواسته اند که در نمایشگاه های بیمه حضور داشته باشند.

وی افزود: این نامه نمی گوید که شرکت ها حتما و به اجبار باید در نمایشگاه حضور داشته باشند، کما این که شاید برخی شرکت های بیمه هم در این نمایشگاه مشارکت نکنند و این روند همیشگی رویدادهاست.

او با رد شائبه دستوری بودن حضور شرکت های بیمه در این رویداد، اظهار کرد: ممکن است تا روز آخر هم برخی شرکت ها نسبت به حضور در این رویداد تردید داشته باشند، اما نظرشان تغییر کند و این موضوع در همه نمایشگاه ها دیده شده است.

محمدی ادامه داد: اگر حضور در این نمایشگاه برای شرکت های بیمه اجباری بود، دلیلی نداشت که ما تک تک آن ها را نسبت به جزئیات طرح توجیه کنیم.

وی با تاکید بر این که تا الان استقبال از این رویداد خوب بوده است، گفت: ما همچنین برای افزایش مشارکت تلاش می کنیم.

 

پیشنهاد ۱۵ میلیارد تومانی برای برگزاری اولین نمایشگاه آنلاین بیمه! + اسناد

واکنش «منفی» بیمه گران به هزینه های اولین نمایشگاه آنلاین صنعت بیمه

کد خبر: 13526

این را نیز بررسی کنید

تجارت نو

صدور گواهینامه مدیریت ریسک ISO 31000 بیمه تجارت‌نو

شرکت بیمه تجارت‌نو موفق شد گواهینامه استاندارد ایزو ۳۱۰۰۰ را از مؤسسه توف‌نورد اتریش دریافت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *