جمعه , ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
خانه » بیمه » زمین های«ملت» یکی پس از دیگری زنده می شود

زمین های«ملت» یکی پس از دیگری زنده می شود

بیمه ملت در یک ماه اخیر توانسته تکلیف زمین های این شرکت را در مناطق مختلف روشن کند.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان و به نقل از راز پول، چندی پیش اعلام شد که قطعه زمینی به مساحت ۲۱۱،۲۷۵ متر مربع واقع در هلجرد کرج به بهای تمام شده ۴۰،۶۸۹ میلیون ریال و ارزش کارشناسی ۳۶۰،۶۰۷ میلیون ریال در سنوات گذشته از وزارت جهاد کشاورزی خریداری گردیده است. در سال ۹۴ شخصی با ادعای مالکیت بر زمین مزبور اقدام به طرح دعوی علیه شرکت نموده است و در سال ۱۳۹۷ رای بدوی محاکم قضایی به نفع خواهان صادر لیکن مورد اعتراض شرکت قرارگرفته است.

مجمع نیز در تکلیف کرده بود که تا سه ماه آینده گزارش کاملی از وضعیت املاک و زمین های بلاتکلیف تهیه و نسبت به تعیین تکلیف وضعیت آنها اقدام شود.

اسماعیل دلفرازمدیرعامل بیمه ملت اخیرا توانسته مالکیت بر اثر اعتراض ثالث شرکت بیمه ملت به عنوان مالک زمین فوق را اثبات کند. بدین ترتیب
رای قطعی دادگاه تجدید نظر به نفع بیمه ملت صادرشده است.

به این ترتیب ادعای بیمه ملت و به تبع آن رد ادعای خواهان بدوی و نقض دادنامه صادره اولیه در خصوص زمین هلجرد متعلق به شرکت وارد دانسته شد و امکان تنظیم سند رسمی برای بیمه ملت فراهم آمده است.

از سوی دیگر پیگیری ها بابت زمین های این شرکت در همت و ستاری نیز ظاهرا سبب ره یافت هایی شده است و اداره کل راه و شهرسازی نیز در خصوص مزایده برگزار شده سال ۱۳۸۹ اذعان کرده که قسمتی از زمین پلاک ثبتی ۶۰۳ فرعی از ۱ اصلی واقع در بخش ۱۰ تهران با مساحت ۱۹۱۶ متر مربع جهت واگذاری آمده شده است.

به این ترتیب این تکلیف مجمع نیز برای هیات مدیره به ره یافت موثری انجامیده است.

پیش از این اعلام شده بود دارایی های در جریان تکمیل شرکت به مبلغ ۴۵،۴۴۴ میلیون ریال بابت دو قطعه زمین واقع در بزرگراه های ستاری و همت خریداری شده از سازمان زمین شهری می باشد که ۵۰ درصد مبلغ مبایعه نامه زمین همت پرداخت، لیکن به دلیل وجود معارض و عدم امکان صدور سند مالکیت به نام شرکت، پرداخت مابقی مبلغ مبایعه نامه متوقف گردیده است. در سال ۱۳۹۸ براساس مذاکرات فیمابین با سازمان زمین شهری مقرر گردید یک قطعه زمین واقع در خیابان کوهک منطقه ۲۲ با اخذ نظر کارشناس رسمی در ازای اقاله قراردادهای خرید زمین های مزبور به شرکت واگذار شود.

این شرکت اخیرا سند قطعی ملک واقع در جاده مخصوص را به نام این شرکت دریافت کرده است.

پیش از این نیز دلفراز مدیرعامل بیمه ملت اعلام کرده بود که موضوع تغییر کاربری زمین کیش و پیگیری‌های انجام شده، بخشی دیگر از سخنان دلفراز بود که با اشاره به اینکه در انواع کاربری‌های موجود در جزیره، با رایزنی‌های صورت گرفته و جلسات متعدد با مقامات منطقه آزاد کیش تلاش می‌شود مجوزی برای زمین دریافت شود که بتواند بیشترین ارزش افزوده را برای آن ایجاد کند.

* کد خبر: 13483

این را نیز بررسی کنید

بیمه درمان تکمیلی

معرفی خدمات گروه مالی سامان به صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی

بیمه سامان در راستای توجه همیشگی خود به صنایع و صادرکنندگان، ضمن حمایت از برگزاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *