چهارشنبه , ۸ بهمن ۱۳۹۹
خانه » بیمه » وضع عوارض گوناگون بر بیمه شخص ثالث باعث گرانی این بیمه شده است

وضع عوارض گوناگون بر بیمه شخص ثالث باعث گرانی این بیمه شده است

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با ضمن ابراز خرسندی از برگزاری نشست مشترک وزیر اقتصاد با نمایندگان مجلس و مدیران ارشد صنعت بیمه توسط بیمه مرکزی گفت: بحث صنعت بیمه مترادف با توسعه یافتگی و فرهنگ بالای مردم کشور است. خوشبختانه صنعت بیمه در سال های اخیر ارتقاء بسیار خوبی داشته است اما در برنامه ششم انتظار ما نمایندگان بیش از این است و توقع داریم صنعت بیمه کشور در اجرای مصوبات مجلس شورای اسلامی و تدوین آیین نامه ها و دستورالعمل هایی که بر اساس قانون بر عهده بیمه مرکزی است، فعال تر باشد.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، شهباز حسن پور خاطر نشان کرد: در بحث فرهنگسازی نیز باید اقدامات بیشتری انجام شود به گونه ای که برای تمام پروژه هایی که در کشور طراحی می شود یک پیوست بیمه ای مشخص داشته باشیم و بیمه باید یکی از موارد لاینفک زندگی آحاد مختلف مردم شود.
حسن پور افزود: ما به عنوان نمایندگان مردم باید مطالبه گر باشیم و صنعت بیمه پاسخگوی نیازهای به روز مردم باشد این نیازها با توجه به شرایط زندگی افراد در حال تغییر است که صنعت بیمه با طراحی بیمه نامه های جدید باید پاسخگوی آنها باشد.
این نماینده مجلس، ضمن تاکید بر اهمیت و جایگاه صنعت بیمه در اقتصاد کشور و ایجاد اطمینان و آرامش خواستار لزوم تقویت ساختار اتکایی داخلی(صندوق ویژه تحریم)، ضرورت توجه به نیاز های همه طبقات افراد جامعه، ارائه تسهیلات به استارت آپ ها برای فعالیت بیشتر در صنعت بیمه شد.
وی با تاکید بر نقش استارت آپ ها در نوآوری صنعت بیمه گفت: استارت آپ ها با ورود به حوزه های مختلف، منجر به ارائه محصولات خلاقانه و جدیدی شده اند که افزایش کارایی، رفاه و رضایت مشتریان و کشف تقلب، داده کاوی با استفاده از هوش مصنوعی را در صنعت بیمه به دنبال داشته است اما لازم است بیمه مرکزی برای تحول دیجیتال صنعت بیمه بیشتر سرمایه گذاری نماید.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، وضع عوارض گوناگون بر بیمه شخص ثالث را دلیل گرانی این بیمه نامه دانست و گفت: متاسفانه نظارتی بر نحوه مصرف این عوارض نیست و تعادلی میان منابع و مصارف وجود ندارد.

* کد خبر: 13354

این را نیز بررسی کنید

قیمت خودرو

 تحول دیجیتال در ارکان بیمه ملت و ارائه محصولات و خدمات نوین

واحد توسعه کسب و کار دیجیتال، از سال گذشته در قالب یک اداره در بیمه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *