دوشنبه , ۱۳ تیر ۱۴۰۱
خانه » بیمه » بازنگری در قوانین بیمه‌ای یک ضرورت آشکار است

بازنگری در قوانین بیمه‌ای یک ضرورت آشکار است

دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران گفت: از تصویب قانون بیمه شخص ثالث بیش از پنج سال می‌گذرد و این قانون و همچنین قوانین دیگر نیاز به بازنگری دارد که از مجلس یازدهم درخواست می کنیم این موضوع را در دستور کار خود قرار دهد.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان دکتر سید محمد کریمی در نشست بررسی مسائل صنعت بیمه که با حضور وزیر اقتصاد، رئیس کل بیمه مرکزی، هیات عامل و همچنین اعضای کمیسیون اقتصادی خانه ملت برگزار شد، ضمن اعلام این مطلب افزود: طراحی و تعیین ساز و کار مدون و مشخصی برای تحقق اهداف برنامه های توسعه ای با همکاری نمایندگان مجلس، ضرورت آشکاری است که باید با جدیت دنبال شود.

دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران با تشریح برخی از مشکلات صنعت بیمه در کشور از همراهی و تعامل سازنده خانه ملت و صنعت بیمه قدردانی کرد و گفت: مسائل مهمی در صنعت بیمه به صورت حل نشده باقی مانده که در صورت توجه نمایندگان ملت برای برطرف ساختن آنها افزایش ضریب آرامش در جامعه و بالا رفتن سطح رفاه عمومی را شاهد خواهیم بود.

وی حذف عوارض های مترتب بر صنعت بیمه را یکی از راهکارهای تقویت این صنعت دانست و گفت: بر اساس مصوبه مجلس قرار بود ارزش افزوده به بیمه‌های درمان تکمیلی تعلق نگیرد که متأسفانه اجرای آن به سال آینده موکول شده است.

گفتنی است نشست بررسی مسائل صنعت بیمه شب گذشته با حضور اعضای کمیسیون اقتصادی خانه ملت و مدیران ارشد صنعت بیمه در محل وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد.

* کد خبر: 13334

این را نیز بررسی کنید

ریل گذاری بیمه مرکزی برای کسب رتبه نخست کیفیت خدمات الکترونیک در کشور

نگرش و رویکردهای جدید مدیریتی از یک سو و الزامات تعهدات موصوف در سند ایران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *