دوشنبه , ۱۳ تیر ۱۴۰۱
خانه » ویژه » جزئیات تازه ای از «بیمه نامه توقف کسب و کار ناشی از اپیدمی» بیمه تعاون

جزئیات تازه ای از «بیمه نامه توقف کسب و کار ناشی از اپیدمی» بیمه تعاون

مدیر بیمه های مهندسی شرکت بیمه تعاون با اعلام جزئیات تازه ای از «بیمه نامه توقف کسب و کار ناشی از اپیدمی» که به تازگی توسط این شرکت معرفی شده است، گفت: اصناف تحت پوشش این بیمه نامه به فهرست مندرج در فرم پیشنهاد محدود نیست و همه مشاغل موجود در کشور را پوشش می دهد.

محمد بابا کردی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان با بیان این که پس از آغاز فروش این بیمه نامه توسط نمایندگان، درخواست های متعددی برای اضافه شدن مشاغل جدید به فهرست اولیه اعلام شد، افزود: این فهرست به صورت مرتب در حال به روزرسانی است و مشاغل جدید به آن افزوده می شود، امابه طور کلی می توان گفت همه مشاغل مجوزدار و رسمی می توانند در هنگام فعالیت از این خدمت بیمه ای استفاده کنند.

وی افزود: این پوشش بیمه ای تنها زمانی می تواند برای مشاغل ارائه شود که امکان فعالیت آن شغل وجود داشته باشد، بنابراین مشاغلی که از سوی ستاد ملی کرونا اکنون و یا هر زمان دیگری ممنوعیت فعالیت دارند تا زمان رفع محدودیت امکان خرید بیمه نامه را نخواهند داشت.

باباکردی با تاکید بر این که فرانشیز زمانی این بیمه نامه ۱۵ روز است، اظهار کرد: بر این اساس اگر کسب و کاری به دلیل اپیدمی یا پاندمی یک بیماری تحت پوشش این بیمه نامه قرار گرفت و فعالیتش در اثر محدویت های دولتی متوقف شد، می تواند حداقل با گذشت ۱۵ روز از زمان آغاز تعطیلی برای دریافت خسارت مدت زمان پیش رو به شرکت بیمه تعاون مراجعه کند.

به گفته او، مدت اعتبار این بیمه نامه یک سال و سقف مدت زمان پوشش آن ۶۰ روز است که این زمان با احتساب فرانشیز، در نهایت به روز هفتاد و پنجم پس از آغاز تعطیلی کسب و کار ختم می شود.

مدیر بیمه های مهندسی شرکت بیمه تعاون با بیان این که «بیمه نامه توقف کسب و کار ناشی از اپیدمی» یک بیمه نامه طرح خاص است و در کشور نمونه مشابه ندارد، گفت: هنگام تدوین مشخصات این بیمه نامه، مطالعات فراوانی بر روی نمونه های خارجی صورت گرفت و مشخص شد که در معتبرترین شرکت های بیمه ای جهان نیز بیمه نامه های توقف کسب و کار ویژه چند بیماری مشخص طراحی شده است، در حالی که بیمه نامه ارائه شده توسط شرکت بیمه تعاون همه بیماری های اپیدمیک و پاندمیک را در بر می گیرد.

باباکردی

* کد خبر: 13314

این را نیز بررسی کنید

خاندوزی «درهای چرخان» صنعت بیمه را متوقف می کند

وزیر امور اقتصادی و دارایی، سیاست های تازه ای را در حوزه صنعت بیمه در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *