پنج شنبه , ۱۶ تیر ۱۴۰۱
خانه » بیمه » اصلاح ماده ۳۸ قانون تامین اجتماعی برای نمایندگان بیمه

اصلاح ماده ۳۸ قانون تامین اجتماعی برای نمایندگان بیمه

با پیگیری های بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، مشکل ماده ۳۸ قانون تامین اجتماعی نمایندگان بیمه برطرف شد.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، دکتر غلامرضا سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی با اعلام این خبر گفت: نمایندگان بیمه که حدود ۸۰ هزار نفر هستند با سازمان تامین اجتماعی در خصوص هزینه های بیمه خود به مشکل بر خورده بودند به گونه ای که سازمان تامین اجتماعی تصور می کرد نمایندگان بیمه، پیمانکار هستند و بابت پیمانکاری درصد بالایی (حدود ۱۶درصد) را برای هزینه بیمه ای آنها در نظر گرفته بود، در صورتی که اینها نمایندگان شرکت های بیمه هستند و کارهای شرکت بیمه را در غالب بخش خصوصی انجام می دهند.

وی افزود: براساس پیگیری های صورت گرفته از سوی بیمه مرکزی و سندیکای بیمه گران ایران مسئله ماده ۳۸ نمایندگان بیمه برطرف شد به این معنا که دیگر از طرف سازمان تامین اجتماعی مبلغ بیمه پیمانکاری از نمایندگان دریافت نمی شود.

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: به ۸۰ هزار نماینده سراسر کشور نیز ابلاغ شده است که به شعب سازمان تامین اجتماعی مراجعه کنند و کد شغل خود را دریافت کنند .

گفتنی است ماده ۳۸ قانون تامین اجتماعی؛ کلیه کارفرمایان و پیمانکاران تحت عضویت سازمان تامین اجتماعی را مکلف می‌سازد که علاوه بر بیمه کردن کارکنان خود، نسبت به بیمه نمودن نیروهای مربوط به پروژه‌های مناقصه ای و قراردادی نیز اقدام نمایند.

* کد خبر: 13276

این را نیز بررسی کنید

«پلنت»، همکار رسمی موسسه دیجیتال اینشورر

پلنت به عنوان اولین مرکز نوآوری بیمه و مالی از ایران به عنوان همکار رسمی …

یک دیدگاه

 1. سید ابوالفضل برهانی

  درود و عرض ادب
  وقت تون بخیر
  در مورد این خبر که فرمودید برطرف شده، اگر ممکن هست نامه، بخشنامه، توافق نامه و هر چیزی که در این خصوص وجود دارد، بزرگواری بفرمایید و برایم ارسال کنید.
  چون حدود ۲ هفته پیش یعنی ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ برای ما اعلامیه بدهی توسط تأمین اجتماعی بابت ماده ۳۸ صادر شده است.
  البته به تأمین اجتماعی که مراجعه کردم نمایندگان دیگر هم همین مشکل را داشتند.

  پیشاپیش از بزرگواری شما سپاس گزارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *