چهارشنبه , ۴ خرداد ۱۴۰۱
خانه » ویژه » تمدید قرارداد صندوق اعتباری هنر با بیمه سرمد تا ۱۴۰۰

تمدید قرارداد صندوق اعتباری هنر با بیمه سرمد تا ۱۴۰۰

صندوق اعتباری هنر برای تمدید قرارداد بیمه تکمیلی اعضای خود با شرکت بیمه سرمد به توافق رسیده اند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، اطلاعات دریافتی نشان می دهد صندوق اعتباری هنر قرارداد بیمه تکمیلی اعضا را به مدت یک سال دیگر با شرکت بیمه سرمد امضا کرده است.

دوره قرارداد جدید از تاریخ اول تیر ماه ۱۳۹۹ تا اول تیر ماه سال ۱۴۰۰ است.

این در حالی است که پیش از این سید حسین سیدزاده، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به اتمام قرارداد بیمه درمان تکمیلی در ابتدای تیر ماه، گفته بود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و مشکلات ناشی از آن برای جامعه فرهنگ و هنر، مقرر شد تمامی افراد تحت پوشش بیمه تکمیلی سال ۹۹-۹۸ تا پایان شهریور ماه از خدمات بیمه درمان تکمیلی صندوق اعتباری هنر برخوردار باشند.

اواخر مهرماه سال گذشته نیز شورایعالی تهیه کنندگان سینمای ایران با اعلام “وضعیت غیرقابل قبول بیمه هنرمندان” نامه‌ای سرگشاده خطاب به وزیر ارشاد نوشت. در متن نامه سید ضیاء هاشمی دبیر شورایعالی تهیه‌کنندگان سینمای ایران خطاب به دکتر سیدعباس صالحی وزیر ارشاد آمده بود: «متاسفانه صندوق اعتباری هنر در زمینه‌ی درمانی هنرمندان، سال جاری را به یکی از بدترین سالها بدل کرده است، به گونه‌ای که هنرمندان برای استفاده از بیمه تکمیلی (بیمه سرمد) کاملاً زمین گیر شده و قادر نیستند از بدیهی‌ترین خدمات درمانی متعارف بهره بگیرند. این در حالی است که فلسفه‌ی وجودی صندوق اعتباری هنر نه فقط حمایت از هنرمندان بلکه حفظ قدر و منزلت رفیع اجتماعی آنهاست.»

خدمات بیمه تکمیلی صندوق اعتباری هنر در سال ۹۸ در قالب سه طرح امید، آرامش و رفاه با ۳ سقف قیمتی از ۷۰ تا ۷۰۰ هزار تومان و پوشش‌های متفاوت ارائه شد.

 

* کد خبر: 13269

این را نیز بررسی کنید

روایت تحریم؛ حجم تعهدات بیمه اتکایی داخلی از GDP هم فراتر رفته بود!

خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان به فایلی صوتی دست یافته که در آن یک …

یک دیدگاه

  1. سلام دروغه تمدید شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *