یکشنبه , ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
خانه » ویژه » واکنش سلیمانی به اظهارات نوراللهی: به تفکیک جنسیتی اعتقادی نداریم

واکنش سلیمانی به اظهارات نوراللهی: به تفکیک جنسیتی اعتقادی نداریم

رئیس کل بیمه مرکزی تاکید کرد که صنعت بیمه به تفکیک جنسیتی اعتقادی ندارد.

غلامرضا سلیمانی در نشست خبری مجازی خود که امروز برگزار شد در پاسخ به سوال خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، به اظهار نظر مدیرعامل شرکت بیمه تجارت نو مبنی بر این که «آینده ترکیب جنسیتی نیروی انسانی صنعت بیمه هشدار دهنده است» واکنش منفی نشان داد.

سلیمانی با بیان این که صنعت بیمه میان کارکنان زن و مرد تفاوتی قائل نیست، گفت: زنان امروز نقش فعالی در بخش های مختلف صنعت بیمه دارند و این در همه بخش ها از جمله نمایندگان، کارگزاران و کارکنان شرکت های بیمه به چشم می خورد.

وی افزود: بسیاری از زنان توانسته اند در حوزه فعالیت خود رتبه های برتر صنعت بیمه را کسب کنند و حتی خود را تا رده های بالایی مانند عضویت در هیات عامل بیمه مرکزی ارتقا دهند.

رئیس کل بیمه مرکزی با تاکید بر این که اساسا نوع فعالیت بیمه گری به جنسیت افراد وابستگی ندارد، ادامه داد: تجربه، توانایی، ذهن تحلیل گر و قدرت مدیریت افراد است که موفقیت آنها در بازار کار و به ویژه بازار بیمه را رقم می زند.

سلیمانی ادامه داد: ما از حضور همه خانم ها و آقایان در صنعت بیمه استقبال می کنیم و به تفکیک یا توازن جنسیتی اعتقادی نداریم.

به گفته وی، همه فعالان صنعت بیمه باید تلاش کنند با اقدامات خود، این صنعت را رشد دهند و در این مسیر باید از همه ظرفیت های موجوده بهره گیری شود.

پیش از این مدیرعامل شرکت بیمه تجارت‌نو گفته بود: آینده ترکیب جنسیتی نیروی انسانی صنعت بیمه هشدار دهنده است.

نیما نوراللهی برهم خوردن توازن ترکیب جنسیتی در آینده نزدیک را از معضلات پیش روی این صنعت برشمرده و گفته بود: نزدیک به ۸۰ درصد دانشجویان رشته بیمه در دانشگاه علامه و اکو بانوان هستند که با ادامه این روند در کمتر از ۱۰ سال با ترکیب جنسیتی نامتوازن روبرو خواهیم شد.

در همین زمینه بخوانید:

اظهار تاسف «مینا صدیق نوحی» از تفکیک جنسیتی «نوراللهی»

«متاسفم» و «موافق نیستم»؛ واکنش هایی به «هشدار جنسیتی» نیما نوراللهی

واکنش «الهام صبور» به «هشدار درباره آینده ترکیب جنسیتی بیمه گران»

 

* کد خبر: 13158

این را نیز بررسی کنید

اختصاصی/ ۱۷ کارگزار برخط قانونی از سوی بیمه مرکزی مشخص شدند

اسامی ۱۷ کارگزار رسمی برخط دارای مجوز یا در حال طی مراحل دریافت مجوز از …

یک دیدگاه

  1. ایشون هشدار میده در مورد خانوم هایی که با صرف هزینه تلاش و سختی مدارج تحصیلی رو گذروندند و با حضور فعال و تاثیر گذار به رشد این صنعت کمک کرده و میکنند نگرانی ایشون دقیقا چیه؟ جامعه تشکیل شده از اجتماع کوچکی به نام خانواده که زنان و دختران خواهران و مادران این جامعه هستند که نفش بسزایی به لحاظ اقتصادی و اجتمایی در رشد خانواده دارند ایشون چه مشکلی با خواران و مادران این سرزمین دارند آیا ایشون از مردی منولد شده اند که گارد جنسیتی گرفته اند آیا در این شرایط نیاز به همراهی اجتماعی و اقتصادی زنان نداریم چرا توانایی خودشون رو در خلاقیتی برای پیشبرد این صنعت بروز نمی دهند چرا بر حسب فعالیتها و لیاقتها ارزشیابی نمکنند بسیار جای سوال دارد در ذهن مقام مدیریت عامل چه می کذرد در عصر جدید زمین و در عصر طلایی زمین کجای تاریکیهای گذشته در کدامین تونل وحشت جا مانده اند ؟؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *