جمعه , ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
خانه » بیمه » بالندگی بیمه آسیا در بازار بیمه و بازار سرمایه

بالندگی بیمه آسیا در بازار بیمه و بازار سرمایه

مدیرعامل بیمه آسیا در گزارشی از عملکرد موفقیت آمیز بیمه آسیا در سال ۱۳۹۸، از تداوم روند رو به رشد بزرگ ترین بیمه خصوصی کشور در بازار بیمه و بازار سرمایه در سال ۱۳۹۸ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، مسعود بادین، نایب رییس هیأت مدیره و مدیرعامل بیمه آسیا با اشاره به شرایط خاص بازار بیمه کشور درپی رخداد حوادث طبیعی وشیوع ویروس کرونا، عملکرد بیمه آسیا در سال ۱۳۹۸ را بسیار مطلوب ارزیابی کرد.

مدیرعامل بیمه آسیا با تصریح اتخاد راهبردهای علمی و فنی درسال ۱۳۹۸، گفت: حق بیمه تولیدی در سال ۱۳۹۸، بالغ بر ۶۰ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال بوده که نسبت به سال ۱۳۹۷ معادل ۳۶ درصد رشد را نشان می دهد. همچنین افزون در این سال افزون بر ۳۳ هزار میلیارد ریال خسارت به بیمه گذاران پرداخت شده است که در مقایسه با سال قبل، ۶/۱۲ درصد افزایش داشته است. در این سال به طور متوسط، روزانه ۹۰ میلیارد ریال خسارت به زیاندیدگان پرداخت شده است.

نایب رییس هیأت مدیره بیمه آسیا کاهش چشمگیر نسبت خسارت را از دیگر ویژگی های فنی بیمه آسیا در سال ۱۳۹۸ برشمرد و اظهار داشت: نسبت خسارت شرکت از ۶۷ درصد در سال ۱۳۹۷ به ۵۵ درصد در سال ۱۳۹۸ رسید که ۱۲ درصد کاهش را نشان می دهد.

وی افزود: در نتیجه برگزاری مجامع فصلی در بیمه آسیا که برای نخستین بار در صنعت بیمه اتفاق افتاد، نحوه ریسک سنجی و صدور بیمه نامه ها و کیفیت پرداخت خسارت ها از لحاظ ارزیابی کارشناسی و تسریع در پرداخت ها مورد بازبینی قرار گرفت که نتیجه آن، به صورت قابل توجهی بهبود یافت که در کاهش نسبت خسارت مشهود است.

مسعود بادین با تاکید بر رشد ۱۵۰ درصدی سود هر سهم در سال ۱۳۹۸، گفت: سود هر سهم در سال ۱۳۹۷، ۲۸۰ ریال بود که با برنامه ریزی و راهکارهای مدیریتی به ۷۰۰ ریال افزایش پیدا کرد. همچنین سود نقدی مصوب هر سهم از ۱۲۰ ریال در سال ۱۳۹۷ به ۳۵۰ ریال در سال ۱۳۹۸ افزایش داشته است.

مدیرعامل بیمه آسیا سرمایه گذاری بهینه در بازارهای مالی از جمله سپرده های بانکی،خرید اوراق بهادار و سهام را از دیگر ویژگی های بارز عملکرد بیمه آسیا در سال ۱۳۹۸ برشمرد و گفت: سرمایه گذاری بیمه آسیا در این بخش ها از ۱۹۹۷۰۷۶۳میلیون ریال در سال ۱۳۹۷ به رقم ۳۲۵۴۶۲۵۷ میلیون ریال در سال ۱۳۹۸ رسید که رشد ۶۳ درصدی را نشان می دهد.

وی همچنین ضمن اشاره به افزایش ۱۱۵ درصدی سود انباشته بیمه آسیا در سال ۱۳۹۸، افزود: خالص دارایی ارزی شرکت نیز در این مدت، ۹ درصد و سپرده ارزی نیز ۶ درصد افزایش داشته است.

مدیرعامل بیمه آسیا ارائه خدمات بهینه و مناسب بیمه ای به هموطنان در اقصی نقاط کشور از طریق توسعه شعب و شبکه فروش را از اولویت های بیمه آسیا برشمرد و اظهار داشت: در سال ۱۳۹۸ سه شعبه و دو واحد پرداخت خسارت را در شهرهای چابهار، ورامین، اهواز، مشکین شهر و تربت جام راه اندازی کردیم .

مسعود بادین افتتاح مجتمع تخصصی بیمه های زندگی بیمه آسیا را نشانه اهمیت این نوع بیمه ها برای بیمه آسیا دانست و بیان داشت: توسعه بیمه های زندگی، توسعه ماندگار صنعت بیمه را رقم خواهد زد و در همین جهت تاکنون بیش از ۱۲۳۵ نماینده ویژه بیمه های زندگی هم جذب کرده و آموزش داده ایم و امیدواریم با حضور این نمایندگان و همچنین بیش از ۳۰۰۰ نماینده متخصص، حرفه ای و صدیق در اقصا نقاط کشور، شاهد افزایش ضریب نفوذ بیمه های زندگی در جامعه باشیم.

وی تمدید قرارداد با مرکز خدمات حوزه های علمیه برای ششمین سال متوالی را نشان از رضایت بیمه گذاران این قرارداد برشمرد و اظهار امیدواری کرد با خدمات ارائه شده به طلاب و روحانیون و همکاری متقابل مرکز خدمات حوزه علمیه، بتوانیم این قرارداد را به عنوان یک الگوی بیمه ای موفق به صنعت بیمه کشور معرفی کنیم.

مدیرعامل بیمه آسیا فعالیت های گسترده بیمه آسیا در حوزه مسئولیت اجتماعی را قابل تامل دانست و اظهار داشت: ساخت هفت واحد مسکونی در مناطق سیل زده به ارزش هفت میلیارد ریال، ساخت دو باب مدرسه در مناطق محروم استان آذربایجان شرقی و استان خراسان جنوبی به ارزش پنج میلیارد ریال، توزیع گسترده کمک های غیرنقدی در مناطق سیل زده در استان های گلستان، لرستان، خوزستان و سیستان و بلوچستان به ارزش بیش از پنج میلیارد ریال، اختصاص بودجه چاپ سررسید به تهیه و توزیع ۱۴۰ هزار جلد دفتر مشق و نوشت افزار در مدارس مناطق محروم کشور به ارزش پنج میلیارد ریال و اهدا ۱۰ هزار دست لباس ایزوله به کادر درمانی در بیمارستان های سراسر کشور به ارزش چهار میلیارد ریال، از جمله مهم ترین اقدامات بیمه آسیا در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی است.

نایب رییس هیأت مدیره بیمه آسیا با اشاره به پیشنهاد ۱۰۰۵ درصدی افزایش سرمایه بیمه آسیا از محل تجدید ارزیابی املاک و مستغلات، اظهار امیدواری کرد با این حرکت هدفمند، حضور بیمه آسیا در بازار بیمه ای و سرمایه کشور بیش از پیش تقویت خواهد شد.

 

* کد خبر: 13140

این را نیز بررسی کنید

بیمه درمان تکمیلی

معرفی خدمات گروه مالی سامان به صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی

بیمه سامان در راستای توجه همیشگی خود به صنایع و صادرکنندگان، ضمن حمایت از برگزاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *