چهارشنبه , ۴ خرداد ۱۴۰۱
خانه » بیمه » «دور برگردون»، غیرمستقیم به موضوع بیمه می پردازد

«دور برگردون»، غیرمستقیم به موضوع بیمه می پردازد

تهیه کننده و مجری برنامه تلویزیونی «دور برگردون» با تاکید بر این که نام نیاوردن از «بیمه»، «بیمه گر» و یا «بیمه نامه» در این برنامه حساب شده بوده است، گفت: دوره اشارات مستقیم به موضوعات گذشته است و ما ترجیح دادیم به صورت غیرمستقیم به این موضوع بپردازیم.

عبدالله روا که امروز در نشستی خبری حضور داشت در پاسخ به خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان مبنی بر این که با وجود حمایت های گسترده بیمه مرکزی و صندوق تامین خسارت های بدنی، چرا هیچ نامی از این نهادها در برنامه دیده و شنیده نمی شود، خاطرنشان کرد: اصلاح جاده ها و کاهش سوانح جاده ای به صورت غیرمستقیم منافعی برای شرکت صنعت بیمه دارد و از سوی دیگر قصد ما پرداختن مستقیم به موضوع نبود، گرچه در مواردی مستقیما هم از بیمه نام برده ایم.

وی در ادامه به تشریح علل ساخت این برنامه پرداخت و با بیان این که بدون شک اصلاح بسیاری از نقاط حادثه خیز به هزینه و امکانات چندان زیادی نیاز ندارد، گفت: ما می توانیم برای کاهش تلفات جاده ای فرهنگ رانندگی را تغییر دهیم، جاده ها را اصلاح کنیم و یا خودروها را ارتقا دهیم که به نظر ما اصلاح جاده سهل الوصول تر و قابل دسترس تر بود، از این رو برنامه بر همین موضوع متمرکز شد.

او با بیان این که خوشبختانه رسانه فراگیر سیما نیز با این ایده موافق بود و البته در راه ساخت برنامه سختی های زیادی هم ایجاد شد، ادامه داد: سازمان راهداری، بیمه مرکزی و صندوق تامین خسارت های بدنی به ما کمک کردند و خوشبختانه برنامه در میان مردم با اقبال مواجه شد.

روا با تاکید بر این که ایرادهای سطحی به برنامه ما وارد نیست، اظهار کرد: ما روی برنامه و محتوای آن خیلی فکر کرده ایم، اما انتخاب ساعت پخش بر عهده ما نیست، گرچه می توانست در ساعت پربیننده تری مهمان خانه های مردم باشد.

تهیه کننده و مجری برنامه تلویزینی «دور برگردون» با بیان این که هدف اصلی ما از این برنامه کاهش کشته های جاده ای است، ادامه داد: ما سعی کردیم بدیع فکر کنیم و به نظر من ریل گذاری درستی در این زمینه انجام شده است.

سلیم ثنایی تهیه کننده این برنامه نیز با بیان این که من ۱۰ سال پلیس بوده ام و با سوابق سوانح جاده ای به طور کامل آشنا هستم، گفت: اکنون بیش از ۱۵۰۰ نقطه حادثه خیز در کشور داریم که ۸ نقطه آن با کمک برنامه دور برگردون اصلاح شده است.

وی با  تاکید بر این که اگر این برنامه بتواند حتی یک نفر از تعداد کشته شدگان حوادث جاده ای کم کند موفق بوده است، اظهار کرد: حدود ۵۰۰ نقطه حادثه خیز در جاده های کشور داریم که بیش از ۵ کشته در هر ماه دارند، بنابراین کاهش این نقاط وظیفه ملی و انسانی همه ماست.

سلیم ثانی با بیان این که برای تهیه این برنامه با افراد حادثه دیده از تصادف نیز صحبت شده است، ادامه داد: با هدایت این برنامه، تعداد زیادی سرعت گیر، نیوجرسی، نرده پل و تابلو در نقاط حادثه خیز نصب شده است.

* کد خبر: 13125

این را نیز بررسی کنید

 سطح انتظارات از صنعت بیمه به شکل محسوسی بالا رفته است

در دولت سیزدهم نگاه ویژه ای بر ظرفیت ها و قابلیت های صنعت بیمه حکمفرما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *