یکشنبه , ۴ مهر ۱۴۰۰
خانه » ویژه » زنگنه همیشه «شوخی» می کند!

زنگنه همیشه «شوخی» می کند!

حمید رضا نصیری نژادپایگاه خبری خرد و کلان

 

+ آقای وزیر تا چه اندازه افزایش قیمت بنزین منطقیه؟
– تا جایی که مردم تحمل کنند (قهقهه وزیر و حضار)

این بخشی از یک فیلم طنز نبود، بلکه یک مکالمه واقعی میان بیژن زنگنه وزیر نفت بود که در حاشیه جلسه دولت انجام شد و می توان آن را یکی از شوخی های تلخ آقای وزیر دانست.

زنگنه اساسا شوخ طبع است و همه کسانی که او را در حاشیه مراسم ها دیده باشند، به این موضوع اذعان دارند. او همیشه قصد داشته کلیشه ها را بشکند و متفاوت باشد و شاید به همین دلیل است که او از پوشیدن «کت» در مراسم های غیررسمی بی زار است.

او شوخی های عجیب و غریب کم نداشته و یکی از آنها همان ماجرایی است که در ابتدای یادداشت آمد. جای دیگری هم گفته بود که «خبر آغاز سهمیه‌بندی بنزین از فردا دروغ است». می توانیم از اظهار نظر او را هم پای شوخی هایش بگذاریم، چون بنزین نه از فردای همان روز، بلکه از مدتی بعد گران شد و البته خاطره بسیار تلخی را به جا گذاشت. این اظهار نظرها و رفتارهای زنگنه نشان می دهد که او شوخی کردن با مخاطب را دوست دارد.

به تازگی نقل قولی از او منتشر شده که احتمالا باز هم یکی از شوخی های منحصر به فردش است. او گفته است: «بیمه در ایران، شوخی است». البته گویا خودش پس از مدتی به ابعاد این شوخی پی برده و همین باعث شده که این بخش از اظهارات او از خبرها حذف شود.

به عنوان مثال اگر همین عبارت «بیمه در ایران، شوخی است» را در گوگل سرچ کنید، متوجه می شوید که «ایلنا» پربازدیدترین خبر را بابت همین مطلب داشته و تیتر آن همچنان در سوابق محفوظ است، اما با مراجعه به خبر، چنین جمله ای را در آن نخواهید دید.

 

 

این جمله آقای وزیر آنچنان سنگین بوده که حتی در اخبار منتشر شده توسط «شانا» و «روابط عمومی وزارت نفت» هم اثری از آنها نیست.

 

اما برخی رسانه ها گویا به این «حذف» پایبند نبوده و فرمایشات ایشان را بدون کم و کاست منعکس کرده اند.

آن چه آمار عملکرد صنعت بیمه در سال گذشته نشان می دهد، پرداخت بیش از ۳۳۲ هزار میلیارد ریال خسارت است که بیش از ۷۴۰ میلیارد ریال آن در بخش نفت و انرژی بوده است. البته همه می دانند که دریافت خسارت در قبال خرید بیمه نامه است، بنابراین اگر تعداد بیمه نامه های بیشتری خریداری می شد و یا حق بیمه بیشتری پرداخت می شد، طبیعتا این اعداد هم افزایش می یافت.

در چنین شرایطی من بعید می دانم اعدادی به این بزرگی ناشی از «شوخی» باشند و بیشتر ترجیح می دهم آن را به پای «شوخی» های همیشگی آقای وزیر نفت بگذارم.

* کد خبر: 13064

این را نیز بررسی کنید

«جباری» بیمه رازی را متحول کرد

بیش از شش ماه از حضور علی جباری در شرکت بیمه رازی می گذرد و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *