پنج شنبه , ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
خانه » ویژه » ناخرسندی معاون وزیر اقتصاد از ترکیب بیمه نامه ها

ناخرسندی معاون وزیر اقتصاد از ترکیب بیمه نامه ها

معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزیر امور اقتصادی و دارایی از عدم تناسب و ترکیب بیمه نامه ها در مقایسه با جمعیت کشور ابراز ناخرسندی کرد و گفت: این ترکیب از نظر شمولیت مالی مناسب نیست.

عباس معمار نژاد در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان با بیان این که بر اساس دریافت های موجود از آخرین مطالعات جهانی، به ازای هر ۱۰۰۰ نفر ایرانی ۹۲۶ بیمه نامه غیر عمر صادر شده است، گفت: این عدد برای بیمه های عمر، ۳۵ بیمه نامه به ازای هر ۱۰۰۰ نفر است.

وی با تاکید بر این که چنین ترکیبی مناسب نیست، ادامه داد: در کنار سایر شاخص های بانکی و اعتباری، این هم نشان می دهد که استراتژی فراگیری مالی باید تدوین شود.

معمارنژاد با بیان این که تدوین این استراتژی با همکاری پژوهشکده امور اقتصادی و دارایی آغاز شده است، اظهار امیدواری کرد استراتژی فراگیری مالی در شش ماه آینده نهایی شود.

معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر این که در خدمات نوین مالی، استفاده از فناوری های نوین باید در اولویت قطعی باشد، ادامه داد: حلقه وصل بین اقتصاد هوشمند و خدمات مالی را تحول دیجیتال شکل می دهد و اقتصاد کشور ما به همین سمت در حال حرکت است.

* کد خبر: 13047

این را نیز بررسی کنید

واکنش «الهام صبور» به «هشدار درباره آینده ترکیب جنسیتی بیمه گران»

در واکنش به اظهار نظر یکی از صاحب منصبان صنعت بیمه مبنی بر این که …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *