چهارشنبه , ۱۵ تیر ۱۴۰۱
خانه » بیمه » مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه آسیا برگزار شد

مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه آسیا برگزار شد

مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه آسیا با حضور ۸۳ درصد سهامداران، مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره بیمه آسیا، نمایندگان بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سازمان بورس و اوراق بهادار و سازمان حسابرسی برگزار شد و صورت های مالی سال ۱۳۹۸ این شرکت به تصویب رسید.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، مسعود بادین نایب رییس هیأت مدیره و مدیرعامل بیمه آسیا با استناد به گزارش ارائه شده هیأت مدیره به مجمع و سهامداران، تولید حق بیمه در سال ۱۳۹۸ را بالغ بر۶۰۲۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: تولید حق بیمه با در نظر گرفتن الگوی اصلاح ساختار پورتفوی بیمه ای، ۳۶ درصد رشد داشته است.

نایب رییس هیأت مدیره بیمه آسیا با اشاره به پرداخت ۳۳۲۳۶ میلیارد ریال خسارت به بیمه گذاران و زیان دیدگان در سال ۱۳۹۸، اظهار داشت: نسبت خسارت این شرکت در سال ۱۳۹۸، با منفی۱۲٫۲ درصد کاهش، به ۵۵ درصد رسید.

مدیرعامل بیمه آسیا با اشاره به سهم۱۰٫۲ (ده و دو) درصدی بیمه آسیا از کل بازار بیمه و۱۴٫۸ (چهارده و هشت) درصدی از بازار بیمه خصوصی کشور اظهار امیدواری کرد که علیرغم شرایط سخت حاکم بر بازار به دلیل شیوع بیماری کرونا، روند رو به رشد سهم بیمه آسیا از صنعت بیمه کشور در سال ۱۳۹۹ بیش از پیش ادامه داشته باشد.

مدیرعامل بیمه آسیا از کارکنان و شبکه فروش پرتلاش بیمه آسیا که در ایام شیوع وکرونا با صلابت وسخت کوشی در صحنه کسب و کار حضور داشتند و به نحو شایسته ای به ارائه خدمات به مردم مشغول بودند سپاسگزاری کرد و همچنین از همکاری نهادهای ناظر به ویژه بیمه مرکزی ج.ا. ایران و سندیکای بیمه گران ایران قدردانی نمود.

در ادامه حسابرس و بازرس قانونی به ارائه گزارشی از عملکرد بیمه آسیا در سال ۱۳۹۸ پرداخت و معاونت مالی و اقتصادی بیمه آسیا با ارائه دلایل و مستندات، پاسخگوی بندهای گزارش حسابرس بود.

تصویب صورت های مالی سال ۱۳۹۸، تقسیم ۳۵۰ ریال سود بابت هر سهم بین سهامداران بیمه آسیا وتصویب بودجه ۱۵میلیارد ریالی به منظور ایفای مسئولیت اجتماعی به اتفاق آرای حاضرین، بخش بعدی مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه آسیا بود.

همچنین در این مجمع سازمان حسابرسی به عنوان حسابرس و بازرس قانونی و روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار برای درج آگهی های بیمه آسیا تعیین شدند. گفتنی است مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه آسیا در ساعت ۹ صبح روز شنبه ۲۸ تیرماه سال جاری آغاز شد و در ساعت ۱۱ صبح به پایان رسید.

* کد خبر: 13000

این را نیز بررسی کنید

بیمه درمان تکمیلی

خدمات بیمه ای شرکت بیمه سامان در عراق گسترش می یابد

نشست هم اندیشی مدیران فنی شرکت بیمه سامان با حضور اعضای اتاق بازرگانی ایران و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *