چهارشنبه , ۴ خرداد ۱۴۰۱
خانه » ویژه » «بیمه متقابل اطمینان متحد قشم» و «بیمه متقابل کیش» عملکردی نداشتند؟!

«بیمه متقابل اطمینان متحد قشم» و «بیمه متقابل کیش» عملکردی نداشتند؟!

در گزارش آماری تحلیلی از عملکرد صنعت بیمه طی دو ماهه اول سال ۱۳۹۹ که به تازگی منتشر شده، جای دو شرکت خالی است؛ بیمه متقابل اطمینان متحد قشم و بیمه متقابل کیش!

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، در حالی که گزارش عملکرد سال ۱۳۹۸ صنعت بیمه نام این دو شرکت را نیز در خود داشت، اما در گزارش سال جدید، از عملکرد این دو شرکت اثری دیده نمی شود.

سهم بیمه متقابل اطمینان متحد قشم از حق بیمه تولیدی سال گذشته ۱۶ صدم درصد و سهم بیمه متقابل کیش از این بازار ۱۴ صدم درصد بوده است.

موسسه بیمه متقابل کیش KPI در ۱۳۹۰/۰۵/۱۲ به منظور تحت پوشش قرار دادن مسئولیت مالکان کشتی ها در قبال اشخاص ثالث و جبران خسارت متحمل شده توسط آنان، پروانه فعالیت خود را از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران اخذ کرده است. درباره این شرکت اطلاعات کمی در سایت آن به نشانی kishpandi.ir دیده می شود. با این حال سایت بیمه مرکزی هیچ اطلاعاتی درباره گردانندگان آن به مخاطبان ارائه نکرده است.

بیمه متقابل اطمینان متحد قشم اما شرایط عجیب تری دارد، به طوری که با جست و جو در اینترنت و حتی سایت بیمه مرکزی، هیچ نام و نشانی از این شرکت و گردانندگان آن نیست!

پیشتر شنیده شده بود که این دو شرکت با هدف مقابله با تحریم ها در حوزه بیمه های دریایی راه اندازی شده اند، اما با وجود این اطلاعات عملکردی آنها به صورت دوره ای منتشر می شد. با این حال در تازه ترین گزارش عملکرد صنعت بیمه، این اطلاعات مختصر نیز از دو شرکت مذکور دیده نمی شود.

* کد خبر: 12954

این را نیز بررسی کنید

روایت تحریم؛ حجم تعهدات بیمه اتکایی داخلی از GDP هم فراتر رفته بود!

خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان به فایلی صوتی دست یافته که در آن یک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *