چهارشنبه , ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
خانه » ویژه » «سانسور» در صورت های مالی بیمه معلم + سند

«سانسور» در صورت های مالی بیمه معلم + سند

شرکت بیمه معلم صورتهای مالی سال ۱۳۹۸ خود را در حالی منتشر کرد که سانسور برخی اطلاعات در آن با تذکر حسابرس مواجه شده است. این در حالی است که اکنون مراجعه کنندگان به سایت این شرکت عبارت «گزارشگری و افشای اطلاعات» را در صدر آن مشاهده می کنند!

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان،در حالی که سال گذشته صورت های مالی این شرکت از دریافتی بیش از ۲۸۱ میلیون تومانی مدیرعامل شرکت بیمه معلم بابت حقوق و مزایا خبر می داد، در صورت های مالی سال جاری این بند حذف شده است.

این اتفاق از چشم حسابرس مخفی نمانده و در «گزارش حسابرس در خصوص رعایت آیین نامه ها و مقررات بیمه» مربوط به صورت های مالی سال ۱۳۹۸ این شرکت منعکس شده است.

ردیف ۱۱ پیوست بند ۱۵ گزارش حسابرسی شرکت بیمه معلم به «عدم رعایت مفاد مواد ۴، ۱۱ و ۱۲ آیین نامه ۹۳ در خصوص ریاست هیات مدیره با عضو موظف، انجام کامل وظایف کمیته های و افشای نحوه جبران خدمات، اعطای پاداش و سایر مزایای هیات مدیره» اشاره کرده است.

شورای عالی بیمه در جلسه مورخ ۱۰ / ۲ / ۱۳۹۶ به استناد بند ۵ ماده ۱۷ قانون تأسیس بیمه مرکزی ایران و بیمه‌گری، «آیین نامه حاکمیت ‌شرکتی در مؤسسات ‌بیمه» را مشتمل بر ۲۰ ماده و ۳ تبصره تصویب کرد.

ماده ۱۲ این آیین نامه اذعان دارد که «مؤسسه بیمه موظف است نحوه جبران خدمات، اعطای پاداش و سایر مزایای هیئت مدیره و هیئت عامل را طبق مقررات مربوط افشا نماید.»

اما سانسور اطلاعات شرکت بیمه معلم تنها به این مورد خلاصه نمی شود. آن طور که گزارش حسابرس نشان می دهد، شرکت بیمه معلم از مفاد مواد ۳ و ۴ آیین نامه ۸۸ درخصوص گزارشگری و افشای اطلاعات در پایگاه اطلاع رسانی موسسه بیمه نیز تخطی کرده است.

 

سازمان بورس: شرکت های بیمه «باید» حقوق و مزایای مدیرانشان را افشا کنند

 

* کد خبر: 12937

این را نیز بررسی کنید

اصلاح «آیین ‌نامه «توانگری مالی» موسسات بیمه مسکوت ماند

بازنگری در «آیین ‌نامه شماره ۶۹» موسوم به آیین‌نامه نحوه محاسبه و نظارت بر توانگری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *