دوشنبه , ۱۳ تیر ۱۴۰۱
خانه » ویژه » راهکارهای «پیکارجو» برای افزایش فروش بیمه نامه شخص ثالث موتورسیکلت

راهکارهای «پیکارجو» برای افزایش فروش بیمه نامه شخص ثالث موتورسیکلت

مدیرعامل شرکت بیمه آرمان از «عدم استقبال» از طرح ملی بخشودگی جرائم بیمه نامه شخص ثالث خبر داد و دلایل آن را تشریح کرد.

کامبیز پیکارجو در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان با بیان این که عدم استقبال از این طرح به عوامل متعددی بستگی دارد، گفت: مهمترین این عوامل را می توان قیمت تمام شده بیمه نامه شخص ثالث موتورسیکلت دانست، چون راکبین موتور سیکلت «قدرت خرید» این بیمه نامه را ندارند.

وی افزود: یک دارنده موتورسیکلت که در پیک موتوری کار می کند، به صورت یکجا توان پرداخت مبلغ حدود ۶۰۰ هزار تومان حق بیمه را ندارد و اگر بخواهد آن را از شبکه نمایندگی صنعت بیمه به صورت اقساطی خریداری کند هم نیازمند تودیع چک صیادی است، در حالی که عموما این افراد فاقد حساب جاری اند.

پیکارجو با اشاره به این که راهکارهایی از جمله تقسیم بیمه نامه یک ساله به ۱۲ بیمه نامه یک ماهه و یا ۶ بیمه نامه دو ماهه برای این مشکل وجود دارد، ادامه داد: در این روش ها فرد بر مبنای «ماه» حق بیمه را پرداخت می کند، در نتیجه هم شبکه فروش صنعت بیمه در گرفتن تضامین و بازپرداخت اقساط متضرر نمی شود و هم دارندگان موتورسیکلت می توانند با این روش اقساطی خرید کنند، اما اجرای این پروژه نیازمند مجوز بیمه مرکزی است.

مدیرعامل شرکت بیمه آرمان با اظهار تاسف از این که طرح بخشودگی جرائم، شامل بیمه نامه های کوتاه مدت نمی شود، گفت: همین عوامل باعث می شود که ما همچنان ۹ میلیون موتور سیکلت فاقد بیمه شخص ثالث داشته باشیم.

 

بیمه شخص ثالث، موتورسیکلت سواران متخلف و لزوم محرومیت از حقوق اجتماعی

* کد خبر: 12925

این را نیز بررسی کنید

خاندوزی «درهای چرخان» صنعت بیمه را متوقف می کند

وزیر امور اقتصادی و دارایی، سیاست های تازه ای را در حوزه صنعت بیمه در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *