دوشنبه , ۱۳ تیر ۱۴۰۱
خانه » ویژه » نگاهی به عملکرد بیمه های مناطق آزاد؛ «آسماری» در اوج، «حافظ» در قعر

نگاهی به عملکرد بیمه های مناطق آزاد؛ «آسماری» در اوج، «حافظ» در قعر

آمار اولیه عملکرد صنعت بیمه در سال گذشته نشان می دهد از میان شرکت های بیمه مناطق آزاد، «آسماری» بیشترین رشد فروش و «حافظ» بیشترین کاهش فروش را تجربه کرده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، «رشد حق بیمه تولیدی» یکی از مهمترین شاخص های ارزیابی عملکرد شرکت های بیمه ای است. این شاخص به طور ویژه در جدول آمار عملکرد صنعت بیمه توسط بیمه مرکزی ارزیابی و منتشر می شود.

آن طور که آمار عملکرد سال ۱۳۹۸ نشان می دهد، بیشترین رشد فروش سال گذشته میان شرکت های مناطق آزاد را شرکت بیمه آسماری با ۸۵٫۷ درصد به خود اختصاص داده است. بیمه امید با ۴۶٫۸۷ درصد و بیمه ایران معین با ۲۳٫۰۷ درصد در رتبه های بعدی قرار دارند.

در این میان اما شرکت بیمه حافظ با کاهش شدید فروش رو به رو بوده است. «حافظ» تنها شرکتی است که جلوی نام آن در جدول «تمدید، لغو و یا ابطال مجوز بیمه شخص ثالث» بیمه مرکزی عبارت «در دست بررسی» ثبت شده است. این می تواند یکی از عوامل کاهش ۴۸٫۷۱ درصدی فروش بیمه نامه در این شرکت باشد.

بررسی ستون «نسبت خسارت» نیز نشان دهنده این است که فقط شرکت بیمه آسماری توانسته این شاخص را در مقایسه با متوسط صنعت کاهش دهد. آن طور که مشخص است، نسبت خسارت متوسط در صنعت بیمه ۵۶٫۲۷ ارزیابی شده، در حالی که این عدد برای شرکت بیمه آسماری ۵۴٫۶۴ درج شده است.

در دو شرکت ایران معین و امید این اعداد به ترتیب ۵۶٫۴۴ و ۶۸٫۱۳ محاسبه شده است، در حالی که نسبت خسارت شرکت بیمه حافظ ۱۱۰٫۱۲ است. عددمربوط به شرکت بیمه حافظ نه تنها در میان شرکت های بیمه مناطق آزاد، بلکه در صنعت بیمه، بیشترین است!

* کد خبر: 12814

این را نیز بررسی کنید

خاندوزی «درهای چرخان» صنعت بیمه را متوقف می کند

وزیر امور اقتصادی و دارایی، سیاست های تازه ای را در حوزه صنعت بیمه در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *