دوشنبه , ۲ خرداد ۱۴۰۱
خانه » ویژه » معمارنژاد: پلیس نسبت به حذف فیزیکی بیمه نامه شخص ثالث توجیه است

معمارنژاد: پلیس نسبت به حذف فیزیکی بیمه نامه شخص ثالث توجیه است

معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد که درباره موضوع حذف فیزیکی بیمه نامه شخص ثالث با پلیس راهنمایی و رانندگی هماهنگی های لازم صورت گرفته است.

عباس معمار نژاد در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان با اعلام این خبر گفت: با حذف فیزیکی بیمه نامه شخص ثالث، ارگان های مرتبط با این بیمه نامه از جمله پلیس توجیه شده اند.

معمارنژاد با بیان این که شماره بیمه نامه و یا کد رهگیری که نشان دهنده داشتن بیمه نامه شخص ثالث است، به منزله سند فیزیکی آن خواهد بود، اظهار کرد: حتی در زمان درخواست پلیس نیز دارنده بیمه نامه می تواند تصویر یا شماره بیمه نامه را در گوشی موبایل خود ارائه کند.

به تازگی بیمه مرکزی اعلام کرد که شرایط لازم برای ارائه خدمات بیمه‌ای بدون ارایه نسخه فیزیکی شخص ثالث به شرکت های بیمه ابلاغ شده است.

به گفته رییس کل بیمه مرکزی، پس از این حضور بیمه گذاران در نمایندگی ها برای دریافت بیمه نامه های شخص ثالث هیچگونه الزامی ندارد و اعتبار بیمه نامه منوط به صدور کد یکتا از سوی شرکت های بیمه است که این کد ده رقمی در تمامی دستگاه های مرتبط نظیر پلیس راهنمایی و رانندگی قابل پیگیری و احراز است.

* کد خبر: 12785

این را نیز بررسی کنید

روایت تحریم؛ حجم تعهدات بیمه اتکایی داخلی از GDP هم فراتر رفته بود!

خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان به فایلی صوتی دست یافته که در آن یک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *