شنبه , ۲۹ مرداد ۱۴۰۱
خانه » بیمه » تجربه خرید قطعی بیمه نامه غیرحضوری با «همراه بیمه سینا»

تجربه خرید قطعی بیمه نامه غیرحضوری با «همراه بیمه سینا»

در حالی که بانک ها همه تلاش خود را بر ارائه خدمات غیرحضوری و بیشتر از طریق اپلیکیشن های موبایلی قرار داده اند، بیمه گران ایرانی تا حد امکان از این روش ها فاصله گرفته و همچنان بر صدور بیمه نامه های حضوری و مبتنی بر بازدید مورد بیمه اصرار دارند؛ در این میان البته شرکت بیمه سینا راهش را جدا کرده و خدمات متنوعی را در اپلیکیشن «همراه بیمه سینا» ارائه می کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، در این اپلیکیشن نه تنها امکان خرید بیمه نامه به صورت الکترونیکی وجود دارد، بلکه بیمه نامه های خریداری شده از این طریق برای بیمه گزار «صادر» هم می شود؛ بر خلاف استارت آپ های بیمه ای که می توان آنها را تنها یک «اعلام گر قیمت» خواند و امکان دریافت بیمه نامه به صورت مستقیم از آنها وجود ندارد.

برای ورود به «همراه بیمه سینا»، تنها یک شماره موبایل در کنار نام و نام خانوادگی مورد نیاز است. در حال حاضر بیمه نامه های آتش سوزی و زلزله، آتش سوزی طرح اصناف، بیمه نامه مسافران عازم به خارج از کشور، بیمه نامه حوادث داخل کشور و بیمه نامه حوادث انفرادی از طریق این اپلیکیشن قابل خریداری است.

طرح های مختلف این بیمه نامه ها به همراه جزئیات آنها در این اپلیکیشن قابل مشاهده است و کاربر تنها با وارد کردن چند داده محدود مانند کد ملی، آدرس و کد پستی، می تواند بیمه نامه را خریداری کند. خرید بیمه نامه از طریق اپلیکیشن به صورت ۲۴ ساعته در همه روزهای سال امکان پذیر است، در نتیجه محدودیت هایی مانند لزوم مراجعه به نماینده فروش بیمه یا الزام مراجعه به شعب در ساعات اداری و یا عدم دسترسی به آنها از بین خواهد رفت.

یکی دیگر از امکانات قابل توجه این اپلیکیشن، امکان استعلام اصالت بیمه نامه است. با این روش، امکان فروش بیمه نامه های جعلی به نام شرکت بیمه سینا به طور کامل از بین می رود، چرا که کاربر می تواند تنها با اسکن کردن بارکد روی بیمه نامه، اصالت آن را بسنجد.

با نصب این اپلیکیشن، کاربر می تواند اطلاعات مراکز ارائه خدمات بیمه سینا شامل نمایندگی، شعبه و مرکز پرداخت خسارت و نیز مراکز درمانی طرف قرارداد شامل نام، آدرس و تلفن تماس را مشاهده کند.

یکی دیگر از خدمات جذاب «همراه بیمه سینا» ذخیره اطلاعات بیمه شده و امکان دسترسی به آن است. بیمه شده می تواند با وارد کردن کد ملی خود اطلاعاتی مانند استعلام خسارت درمان، بیمه نامه های صادر شده برای آن کد ملی، پرداخت اقساط بیمه نامه، کارت درمان، استعلام بیمه نامه و دریافت الحاقیه را دریافت کند.

«همراه بیمه سینا» را می توان نمونه ای کوچک، جذاب و کاربردی از اپلیکیشن های بیمه ای دانست که نه تنها میزان فروش شرکت را به دلیل سادگی و کاربرپسند بودن افزایش می دهد، بلکه میزان مراجعات حضوری برای خرید بیمه نامه های خرد را کاهش خواهد داد؛ روندی که در دوران شلوغی خیابان ها، به ویژه در دوره شیوع بیماری کرونا بسیار مفید است.

* کد خبر: 12743

این را نیز بررسی کنید

بیمه

رویکرد تعاملی قوه قضاییه و صنعت بیمه تقویت می شود

هدف بزرگ ما رفع مشکلات مردم و ارائه خدمات با ترک تشریفات زائد است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *