پنج شنبه , ۱۶ تیر ۱۴۰۱
خانه » بیمه » شفاف سازی بیمه سینا برای سهامداران؛ تسویه عمده بدهی ها و افزایش قابل توجه درآمدها

شفاف سازی بیمه سینا برای سهامداران؛ تسویه عمده بدهی ها و افزایش قابل توجه درآمدها

شرکت بیمه سینا در ادامه روند بهبود شرایط مالی خود، علاوه بر کاهش قابل توجه بدهی ها با افزایش شدید درآمدها نیز مواجه شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، رضا جعفری از زمان تصدی جایگاه مدیرعاملی شرکت بیمه سینا، ترمیم مالی را به طور جدی در دستور کار قرارداده است، به طوری که آثار این روند بر صورت های مالی شرکت به خوبی نمایان شده است.

تازه ترین اطلاعات منتشر شده از شرکت بیمه سینا نشان می دهد بدهی این شرکت به بیمه گزاران و نمایندگانش ۷۷ درصد کاهش یافته است. این را مدیرعامل بیمه سینا خطاب به سازمان بورس افشا کرده است.
آن طور که نامه رضا جعفری حکایت می کند، در سه ماهه پایانی سال گذشته حدود ۴۴۱ میلیارد ریال از خسارت های پرداختنی به بیمه گزاران در رشته های درمان گروهی، شخص ثالث و حوادث راننده تسویه شده است.

از سوی دیگر افزایش ۲۹۱ درصدی سرمایه گذاری های بلندمدت ناشی از سررسید شدن اوراق مشارکت و مجددا خریداری اوراق مشارکت بلند مدت جدید به مبلغ بیش از ۲۲۱ میلیارد ریال از اقدامات توسعه ای این شرکت در حوزه مالی به شمار می رود.

بیمه سینا همچنین با افزایش ۸۱ درصدی درآمدهای سرمایه گذاری از محل ذخایر فنی و سایر منابع عمدتا نشای از شناسایی درآمد از محل سرمایه گذاری ها در سهام شرکت های پذیرفته شده در بازار بورس و فرابروس و همچنین اوراق مشارکت طرح های عمرانی دولت مواجه شده است.

افزایش ۲۴۵ درصدی خالص سایر درآمدها و هزینه های غیر بیمه های این شرکت نیز ناشی از شناسایی سود حاصل از تسعیر ارز در پایان سال مالی گذشته به مبلغ ۶۶ میلیارد و ۷۷۵ میلیون ریال است.

صورت‌های مالی سال مالی منتهی به پایان ۱۳۹۸ شرکت بیمه سینا از این حکایت دارد که این شرکت طی دوره مالی گذشته در شاخص حق بیمه صادره حدود ۵۸ درصد و در شاخص درآمد حق بیمه سهم نگهداری ۴۸ درصد رشد داشته است.

آن‌طور که صورت های مالی شرکت نشان می‌دهد، بیمه سینا در سال گذشته رقمی بیش از ۹۱۰ میلیارد ریال سود خالص محقق کرده است که در مقایسه با زیان ۳۶۴ میلیارد ریالی سال قبل آن بسیار قابل توجه است.

* کد خبر: 12686

این را نیز بررسی کنید

«پلنت»، همکار رسمی موسسه دیجیتال اینشورر

پلنت به عنوان اولین مرکز نوآوری بیمه و مالی از ایران به عنوان همکار رسمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *