چهارشنبه , ۴ خرداد ۱۴۰۱
خانه » ویژه » بیمه زندگی خاورمیانه و بی اخلاقی در «بیمه کرونا»؟!

بیمه زندگی خاورمیانه و بی اخلاقی در «بیمه کرونا»؟!

در روزهایی که بسیاری از بیمه گزاران درباره نحوه تامین هزینه های درمان بیماری «کرونا» سوال می پرسند، یک شرکت بیمه، بیمه نامه ای را با عنوان «بیمه کرونا» روانه بازار کرده است؛ اقدامی که می تواند مخاطبان را با چالش ذهنی مواجه کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، در روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا، این سوال هم توسط بیمه گزاران و هم توسط بیمه گران مطرح بود که آیا بیمه نامه های درمان، می توانند پوشش کرونا هم داشته باشند؟

بیمه مرکزی پاسخ به این ابهام ها را داد و اعلام کرد که جبران هزینه های درمانی مربوط به بیماری کرونا با رعایت مفاد قرارداد بیمه درمان تکمیلی فیمابین، در تعهد شرکت های بیمه است. همچنین پرداخت غرامت بابت این بیماری برای آن دسته از بیمه شدگان بیمه های زندگی که پوشش های تکمیلی مربوط را خریداری کرده اند، تابع شرایط بیمه نامه های مذکور است.

اما در حالی که انعقاد قرارداد بیمه درمان تکمیلی در شرایط کنونی یعنی شیوع بیماری کرونا و نیز تعطیلی دفاتر فیزیکی نمایندگان بیمه با مشکل رو به روست، شرکت بیمه زندگی خاورمیانه هر دو خلاء را پر کرده است.

این شرکت که با «آسان پرداخت» قرارداد همکاری تجاری دارد، از طریق همین اپلیکیشن بیمه نامه ای را با عنوان «بیمه کرونا» به فروش گذاشته است. هر مخاطبی ابتدا با این سوال مواجه می شود که محتوای این بیمه نامه چیست؟ آیا قرار است با خریدن این بیمه نامه، در صورت ابتلا به بیماری کرونا، هزینه های درمان جبران شود؟

پاسخ این است که این بیمه نامه، تنها یک بیمه نامه عمر است. خبرنگار ما با مرکز تماس شرکت بیمه خاورمیانه ارتباط گرفت و موضوع را جویا شد. به گفته کارشناس این مرکز، بیمه کرونا یک بیمه عمر زمانی است و چون بیمه خاورمیانه، کرونا را یک حادثه تشخیص داده است، از این رو کرونا تحت پوشش بیمه نامه عمر قرار گرفته است.

این بیمه نامه پوشش فوت و هزینه پزشکی دارد و در آن تاکید شده که بیمه گزار باید دوره انتظار ۱۴ روزه را بگذراند؛ همچنین اگر بیمه گزار در زمان خرید بیمه نامه به کرونا مبتلا باشد، بیمه نامه معتبر نخواهد بود.

از آنجا که خرید این بیمه نامه کاملا به صورت الکترونیکی انجام می شود و شرایط کرونایی کشور برای فروش این بیمه نامه بسیار مستعد است، می توان این طرح را کاملا هوشمندانه و مثبت خواند، اما سوال این است که آیا انتخاب نام «بیمه کرونا» برای این بیمه نامه عمر، می تواند اقدامی غیر اخلاقی تلقی شود؟!

* کد خبر: 12576

این را نیز بررسی کنید

روایت تحریم؛ حجم تعهدات بیمه اتکایی داخلی از GDP هم فراتر رفته بود!

خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان به فایلی صوتی دست یافته که در آن یک …

۳ دیدگاه ها

  1. با سلام خیر چون بیشتر شرکتهای بیمه جدای از بیمه نامه هایی که برای شخص صادر کردند دارند هزینه جداگانه برای کرونا از مشتری ها میگیرن و شرکت بیمه خاورمیانه فقط هوشمندانه و برای اطلاع عموم از نامه کرونا استفاده نمونده و در تبلیغات عنوان کرده است پوشش بیماری کرونا

  2. بعضی افراد متاسفانه بی ربط ومغرضانه مساله سازی میکنن وذهنیت بعضی دیگه از افراد جامعه رومشغول وخدشه دار میکنن! یه شرکت بیمه ای زمانیکه یک بیماری راتحت پوشش ودرمان قرار میده،کجای آن غیراخلاقیه؟واقعاکه سوالهای خنده داری ست.%

  3. سید احسان رشیدی

    بیمه خاورمیانه یه جور کلاهبرداریه . اولش میگن ما هزینه بیماری میدیم اما بعدش به بهانه های مختلف از زیرش در میرن .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *