شنبه , ۹ بهمن ۱۴۰۰
خانه » ویژه » «کرونا» و مبارزه بی امان بانک ملی ایران

«کرونا» و مبارزه بی امان بانک ملی ایران

این روزها که ابتلا به بیماری «کرونا» گسترده شده است، دو منبع خبری مهم برای پیگیری اخبار و روش های جلوگیری از شیوع این ویروس در دسترس است؛ یکی سخنگوی وزارت بهداشت و دیگری پورتال خبری بانک ملی ایران!

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، به جرات می توان گفت در نظام بانکی کشور، هیچ کس به اندازه بانک ملی ایران در زمینه ویروس کرونا، بیماری کرونا، روش های پیشگیری از ابتلا به آن، روش های مقابله با این بیماری، آگاه سازی عمومی نسبت به جلوگیری از شیوع ویروس و … اطلاع رسانی نکرده است.

این بانک تنها سه روز بعد از اعلام عمومی پیدا شدن نخستین موارد مشکوک به کرونا در کشور، «بسیج عمومی» اعلام و اقداماتی را برای مقابله با این بیماری آغاز کرد. مدیرعامل بانک ملی ایران که رئیس شورای هماهنگی بانک ها هم هست، در پیام هایی از مردم خواست شعب بانک ها را به کانون شیوع این بیماری تبدیل نکنند و حداکثر تلاش خود را برای جلوگیری از تجمع مردم در شعب به کار بست.

با گسترده تر شدن دامنه این بیماری، تعداد قابل توجهی از کارکنان نظام بانکی فوت کردند. این روند باعث شد بانک ملی ایران پس از اظهار نظرهای پیاپی مدیرعامل و سایر مدیران ارشد، عکس و اسامی این کارکنان را به طور پیوسته و گسترده در شبکه های اجتماعی منتسب به بانک و نیز پورتال خبری خود منتشر کرده و در پویشی از مردم بخواهد که با حضور نیافتن در شعب، این قاب را بزرگتر نکنند. گویا بانک ملی ایران در این شرایط، نقش بانک مرکزی را برای آگاهی بخشی نسبت به کرونا بازی می کرد.

انواع ویدئو، گزارش تصویری و پیام های تبلیغاتی با بهره گیری از سلبریتی ها را می توان در رسانه های این بانک دید و شنید. آن طور که در اخبار این بانک دیده می شود، شعب به طور مرتب ضدعفونی شده، همایش ها و جلسات لغو شده و حداکثر امکانات برای مقابله با این بیماری به کار گرفته شده است.

#به_شعب_بانکها_نرویم پویشی است که بانک ملی ایران پایه گذار آن بوده و به خوبی نیز مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته است. این بانک تلاش کرده با معرفی هر چه بیشتر محصولاتش در حوزه بانکداری غیرحضوری و الکترونیکی، بسیاری از امکانات مانند دادن کارت هدیه به جای پول نقد، استفاده از نشان پرداخت به جای کارتخوان، افزایش سقف انتقال پول و استفاده از دستگاه های خودگردان به جای حضور در شعب را در روزهای فراگیری کرونا ترویج کند.

مدیرعامل این بانک همچنین در نامه ای به رئیس سازمان صدا و سیما از او خواست رسانه ملی را برای تشویق مردم به عدم حضور در شعب بانک ها به کار بگیرد؛ اقدامی که در مدت کوتاهی به نتیجه رسید. همچنین بیمارستان بانک ملی ایران بخشی را به صورت مجزا به بیماران کرونایی اختصاص داد.

اقدامات بانک ملی ایران برای مقابله با کرونا و اطلاع رسانی درباره آن را می توان کم نظیر خواند و جای خالی اقدامات مشابه آن را در نظام بانکی به خوبی می تواند دید.

* کد خبر: 12506

این را نیز بررسی کنید

اختصاصی/سهم شرکت های بیمه از تامین مالی سریال «پلاک ۱۳» + سند

خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان به سندی دست یافته که سهم شرکت های بیمه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *