چهارشنبه , ۴ خرداد ۱۴۰۱
خانه » ویژه » اینجا سوت بزنید!

اینجا سوت بزنید!

وزارت امور اقتصادی و دارایی سامانه ای برای دریافت گزارش های مردمی مبارزه با فساد راه اندازی کرده تا از «سوت زن» ها به بهترین شکل استفاده کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، سوت زنی اصطلاحی رایج در دنیای مبارزه با فساد است. سوت زن ها کسانی هستند که از بروز و وجود فساد در سازمان ها مطلع اند، اما نمی دانند باید برای مبارزه با آن چه کنند. آن ها به دنبال راهکاری می گردند تا این موضوع را به مراجع ذیصلاح اطلاع دهند.

اکنون وزارت اقتصاد چنین سامانه ای را برای اطلاع یافتن از فساد در زیرمجموعه هایش راه اندازی کرده و سوت زن ها را به همکاری فراخوانده است.

روش کار در سامانه اعلان گزارش های مردمی مبارزه با فساد حوزه وزارت امور اقتصادی و دارایی بسیار ساده است. سوت زن یا گزارش دهنده، ابتدا باید این شرایط را بپذیرد:

۱٫ گزارشات بایستی موثق، مدلل و مستند باشد. بدیهی است مسئولیت قانونی مطالب اظهار شده بر عهده گزارش دهنده خواهد بود.

۲٫ به گزارشاتی ترتیب اثر داده خواهد شد که در حیطه وظایف و اختیارات وزارت امور اقتصادی و دارایی و دستگاه ها و واحدهای تابعه آن باشد.

۳٫ لازم است به جهت حصول ارتباط این وزارتخانه با شخص گزارش دهنده، آدرس پست الکترونیکی (ایمیل) و یا شماره تلفن همراه خود را ثبت نمایند.

۴٫ پس از ثبت نهایی گزارش، کد پیگیری صادره لازم است به صورت محرمانه نگهداری گردد.

۵٫ جهت پیگیری گزارش اعلامی خود می توانید از طریق همین سامانه و کد پیگیری مذکور اقدام نمایید.

۶٫ ثبت و اعلام گزارش (دریافت کد پیگیری) تا اثبات آن و صدور حکم برای متخلف یا متخلفین هیچگونه حقی برای گزارش دهنده ایجاد نمی نماید.

سوت زن پس از قبول شرایط، نام و نام خانوادگی، شماره تلفن، سازمان مربوطه و شرح گزارش را ثبت می کند و کد پیگیری دریافت می کند و سپس منتظر اعلام نتیجه می ماند.

سوت زن ها می توانند گزارش های مرتبط با فساد را در حوزه های ادارات کل امور اقتصادی و دارایی استان ها، ادارات کل ستادی، اموال تملیکی، امور اقتصادی، بانکی، بورس، بیمه،چاپ خانه دولتی، خزانه داری کل کشور، خصوصی سازی، سازمان حسابرسی، سرمایه گذاری و تامین مالی خارجی، گمرکی مالیاتی، مناطق آزاد و سایر امور مرتبط در این سامانه ثبت کنند.

* کد خبر: 12477

این را نیز بررسی کنید

روایت تحریم؛ حجم تعهدات بیمه اتکایی داخلی از GDP هم فراتر رفته بود!

خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان به فایلی صوتی دست یافته که در آن یک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *