چهارشنبه , ۴ خرداد ۱۴۰۱
خانه » ویژه » بیمه مرکزی جلوی تخلف «کرونایی» برخی شرکت های بیمه را گرفت

بیمه مرکزی جلوی تخلف «کرونایی» برخی شرکت های بیمه را گرفت

بیمه مرکزی رسما اعلام کرد که شرکت های بیمه باید هزینه درمان افراد دارای بیمه درمان تکمیلی مبتلا شده به بیماری کرونا را پرداخت کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، با وجود این که تصور می شد بیماری کرونا مانند هر بیماری دیگری تحت پوشش بیمه های تکمیلی است، اما گویا شکایاتی از سوی بیمه گزاران درباره عمل نکردن برخی شرکت های بیمه به تعهداتشان به نهاد ناظر واصل شده بود.

یک مقام مسئول صنعت بیمه در همین زمینه به خبرنگار ما اعلام کرد که مدیران چند شرکت بیمه متفق القول بر عدم پرداخت هزینه های درمان بیماری کرونا تاکید داشته اند.

به گفته او، برخی شرکت های بیمه با استناد به «شرایط عمومی بیمه نامه هزینه های بیمارستانی و جراحی» آیین نامه شماره ۲۶ مصوب شورای عالی بیمه، تاکید می کردند که بر اساس بند ۱۰ ماده ۱۸ این آیین نامه، بیماری های فراگیر (اپیدمی) جزو استثنائات است و مشمول پرداخت خسارت از سوی شرکت بیمه گر نیست.

وی اظهار کرد: وزارت بهداشت مسئول اعلام «اپیدمی» بودن یک بیماری است و تا کنون چینین چیزی از سوی این وزارتخانه اعلام نشده است، در نتیجه شرکت های اساسا نمی توانستند به صورت خودسرانه از پرداخت خسارت این بیماری امتناع کنند.

گویا اطلاعیه امروز بیمه مرکزی، پیرو همین اظهار نظرها صادر شده است.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و امور فنی بیمه مرکزی امروز به شرکت های بیمه ابلاغ کرد که هزینه درمان افراد دارای بیمه درمان تکمیلی و مبتلا به بیماری کرونا را پرداخت کنند.

حسن رضا عباسیان فر تاکید کرده است که جبران هزینه های درمانی مربوط به بیماری کرونا با رعایت مفاد قرارداد بیمه درمان تکمیلی فی مابین، در تعهد شرکت های بیمه است. همچنین، پرداخت غرامت بابت این بیماری برای آن دسته از بیمه شدگان بیمه های زندگی که پوشش های تکمیلی مربوط را خریداری کرده اند، تابع شرایط بیمه نامه های مذکور است.

 

* کد خبر: 12470

این را نیز بررسی کنید

روایت تحریم؛ حجم تعهدات بیمه اتکایی داخلی از GDP هم فراتر رفته بود!

خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان به فایلی صوتی دست یافته که در آن یک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *