یکشنبه , ۱۷ فروردین ۱۳۹۹
خانه » ویژه » ماجرای بدهی ۱۰ ساله آقای معلم به بیمه معلم چیست؟! + سند

ماجرای بدهی ۱۰ ساله آقای معلم به بیمه معلم چیست؟! + سند

شاید باورتان نشود، اما واقعیت این است که «شرکت بیمه معلم» از یک دهه پیش، نتوانسته طلبش از «آقای معلم» را وصول کند!

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، قضیه از این قرار است که شرکت بیمه معلم در سال ۱۳۸۶ اقدام به خرید یک قطعه ملک به مبلغ ۵.۸۰۰ میلیون ریال از فردی به نام «آقای معلم» و فروش مجدد آن در سال ۱۳۸۷ به همان شخص به مبلغ ۸.۵۷۲ میلیون ریال کرده است.

آن طور که صورت های مالی شرکت بیمه معلم روایت می کند، در این خصوص چک های صادره بابت باقی مانده طلب به مبلغ ۸.۲۷۲ میلیون ریال «تا کنون» وصول نشده است.

بیمه معلم مدعی است که واحد حقوقی شرکت در این خصوص درخواست صدور اجراییه کرده و مراحل اجرای مزایده ملک مزبور از طریق شعبه سوم اجرائیات ثبت تهران در حال پیگیری است.

این که یکی از طرفین معامله نتواند تعهدات خود را ایفا کند، بعید نیست و در هر کسب و کاری ممکن است این اتفاق رخ بدهد، اما چه چیزی مساله بیمه معلم را عجیب کرده است؟

همان طور که اشاره شد، این معامله در سال ۱۳۸۷ انجام شده و موضوع عدم ایفای «آقای معلم» به تعهدش، در صورت های مالی سال ۱۳۸۹ منعکس شده است.

در آنجا این عبارت قید شده که «واحد حقوقی درخواست صدور اجراییه نموده و مراحل اجرای مزایده ملک مزبور از طریق شعبه سوم اجرائیات ثبت تهران در حال پیگیری است.»

این عبارت اما در صورت های مالی سال های بعد شرکت نیز تکرار شده، به طوری که حتی در گزارش مالی میان دوره ای شش ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ شرکت نیز همین عبارت درج شده است.

در این باره سوالاتی می تواند مطرح شود. نخست این که «آقای معلم» کیست؟ چرا این ملک تنها یک سال پس از خریداری شدن، دوباره به همان فرد واگذار شد؟ شرکتی که صدور بیمه نامه های حداقلی برای بیمه گزاران را حتما به دریافت کامل حق بیمه منوط می کند، چطور نتوانسته طی یک دهه، طلب خود را از آقای معلم وصول کند؟

 

* کد خبر: 12452

این را نیز بررسی کنید

سند

واکنش صندوق ذخیره فرهنگیان به حقوق دریافتی مدیرعامل بیمه معلم + سند

صندوق ذخیره فرهنگیان، حقوق و مزایای دریافتی مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت بیمه معلم …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *