جمعه , ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
خانه » ویژه » نگاهی به روند پیاده‌سازی مسئولیت اجتماعی بیمه سینا؛ درست به هدف زدید!

نگاهی به روند پیاده‌سازی مسئولیت اجتماعی بیمه سینا؛ درست به هدف زدید!

مسئولیت اجتماعی شرکتی، یکی از محوری‌ترین حوزه های اخلاقی فعالیت سازمانی است. به ویژه در شرکت‌هایی که خدمات عمومی ارائه می‌دهند، این حیطه فعالیت بسیار می‌تواند بازتاب داشته باشد و این راهی است که شرکت بیمه سینا آن را در پیش گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، بسیاری از سازمان‌ها امروزه شاخه‌ای با عنوان مسئولیت اجتماعی در کنار فعالیت‌های روزمره خود ایجاد کرده و بخشی از منابع خود را در حوزه‌های عام‌المنفعه هزینه می‌کنند. این یکی از بهترین روش‌های اقدام برای توسعه برند و البته حل مشکلی از مشکلات عمومی است که کمتر به آنها پرداخته می‌شود.

شرکت بیمه سینا از دیرباز در این حوزه فعال بوده و در سال جاری نیز اقداماتی در این زمینه داشته است. به تازگی و در جریان سفر رئیس کل بیمه مرکزی و مدیران شرکت‌های بیمه به مناطق سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان، شرکت بیمه سینا علاوه بر انجام تعهدات بیمه‌ای خود، به اهدای کمک‌های انسان‌دوستانه به مناطق محروم و سیل‌زده نیز پرداخت. پیش از این نیز بسته‌های تحصیلی بیمه سینا به دانش‌آموزان مناطق محروم کشور اهدا شده بود.

همزمان با آغاز سال تحصیلی جاری، بیمه سینا در راستای اجرای مسئولیت‌های اجتماعی خود بیش از ۱۵۰۰ بسته‌ تحصیلی را بین دانش‌آموزان مناطق محروم و کم‌برخوردار سراسر کشور توزیع کرد. این بسته‌ها برای یک‌سال تحصیلی دانش‌آموزان پایه ابتدایی و دبیرستان پیش‌بینی و شامل کوله‌پشتی و لوازم‌التحریر بود.

حضور در مدارس، بهترین فرصت برای شناساندن صنعت بیمه و فرهنگ بیمه به دانش‌آموزان است. این همان هدفی است که بیمه مرکزی نیز با اجرای طرح زنگ بیمه آن را دنبال می‌کند.

از آنجا که «بیمه» به دنبال ایجاد آرامش است و وقوع حوادث طبیعی ناگوار، بزنگاه حضور بیمه‌گران است، علاوه بر پرداخت خسارت به زیاندیدگان، کمک های عمومی نیز می‌تواند همزمان با کاهش آلام آسیب‌دیدگان، چهره مثبتی از صنعت بیمه به نمایش بگذارد.

در جریان وقوع زلزله آبان ماه سال جاری در شهرستان میانه، شرکت بیمه سینا این موقعیت را به درستی درک کرده و محموله کمک‌های خود را برای زلزله‌زدگان ارسال کرد.

سازمان‌ها بودجه‌های مشخصی برای عمل به مسئولیت اجتماعی خود در نظر می‌گیرند و طبیعتاً این ارقام محدود است، اما هزینه‌کرد درست آن می‌تواند اثرگذاری این فعالیت را افزایش دهد.

شرکت بیمه سینا اثرگذاری درست این روند را درک کرده و نشان داده که می‌تواند پیاده‌سازی فرایند مسئولیت اجتماعی در صنعت بیمه را نهادینه کند.

* کد خبر: 12442

این را نیز بررسی کنید

تخفیف حق بیمه شخص ثالث بابت آثار کرونا بر کاهش خسارت جانی سال قبل بود

حق بیمه شخص ثالث سال ۱۴۰۱ با اعمال تخفیف ۴ درصدی کرونا اعلام شده است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *