سه شنبه , ۳ خرداد ۱۴۰۱
خانه » ویژه » سه بانک، عاجز از صدور یک کارت هدیه دلخواه مشتری!

سه بانک، عاجز از صدور یک کارت هدیه دلخواه مشتری!

حمید رضا نصیری نژادپایگاه خبری خرد و کلان

امروز روز مادر است و من تصمیم گرفتم یک کارت هدیه ۲۰۰ هزار تومانی با نوشته «روز مادر مبارک» برای مادرم تهیه کنم. بانک ملت شعبه چهارراه استانبول نزدیکم بود. ۲۰۰ هزار تومان پول نقد از خودپرداز گرفتم و از متصدی باجه ۴ خواستم برایم یک کارت هدیه صادر کند.

متصدی پاسخ داد: «ببخشید! کارت خام تمام شده و فعلا امکان صدور کارت هدیه نیست.» خسته نباشید گفتم و او در پاسخ گفت: «کارت بانک ملت دارید؟» گفتم: «نه! پول نقد دارم.» گفت: «پس حتی اگر کارت خام داشتیم هم امکان صدور کارت هدیه نبود، چون در شعبه بانک ملت فقط با داشتن کارت بانک ملت امکان صدور کارت هدیه هست!»

«واقعا خسته نباشید» گفتم و تصمیم گرفتم به میدان فردوسی بروم. آنجا چند شعبه بانک هست و احتمالا می توانست کار راحت تر باشم. قبلا شنیده بودم که کیوسک بزرگ بانک شهر امکان صدور کارت هدیه را فراهم کرده است. داخل کیوسک رفتم و دیدم چند نفری ایستاده اند. می گفتند مسئول کیوسک نیست و باید منتظر باشیم.

من چون کار کردن با دستگاه را بلد بودم، اجازه خواستم که خودم کارم را انجام بدهم. اول چشمم به نوشته دست نویسی که روی دستگاه چسبانده بودند افتاد. «مبلغ کارت هدیه از ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان است!»

من البته کارت هدیه ۲۰۰ هزار تومانی می خواستم، ولی خب چاره ای نبود! کارت بانکی ام را وارد دستگاه کردم و کلید «کارت هدیه» را لمس کردم که پیغام خطا آمد! نوشته بود که فعلا امکان صدور کارت هدیه نیست!

سمت دیگر خیابان، طبقه زیرین مجتمع تجاری فردوسی، شعبه بانک پاسارگاد است. به آنجا مراجعه کردم و درخواست کارت هدیه کردم. متصدی باجه گفت: «کارت ملی!»

کارت ملی را دادم و پول نقد را هم تقدیم کردم. پرسیدم: «نوشته روی کارت را خودم انتخاب می کنم؟» گفت: برای روز مادر فقط یک مدل طرح آماده داریم با نوشته «مادرم روزت مبارک». گفتم «من میخواستم بنویسم روز مادر مبارک» و او گفت که امکان نوشتن متن دلخواه روی کارت ها وجود ندارد!

این طور شد که کارت هدیه بانک پاسارگاد را با نوشته ای که آنها می خواستند، تحویل گرفتم و متوجه شدم که هنوز هم بهترین هدیه، پول نقد است. در مسیر برگشت از خودم می پرسیدم که میلیاردها تومان پول این بانک ها چطور خرج می شود، در حالی که واقعا امکان صدور تنها یک کارت هدیه ساده، آن هم در روزی که می توانست بهترین فرصت برای این کار باشد وجود ندارد.

کیوسک

* کد خبر: 12377

این را نیز بررسی کنید

روایت تحریم؛ حجم تعهدات بیمه اتکایی داخلی از GDP هم فراتر رفته بود!

خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان به فایلی صوتی دست یافته که در آن یک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *