چهارشنبه , ۱۵ تیر ۱۴۰۱
خانه » ویژه » ارسال «محرمانه» جدول شکایات بیمه گزاران از بیمه گران برای مدیران عامل!

ارسال «محرمانه» جدول شکایات بیمه گزاران از بیمه گران برای مدیران عامل!

حمید رضا نصیری نژاد – پایگاه خبری خرد و کلان

مدیرعامل یک شرکت بیمه اعلام کرد که جدول تعداد شکایات و مدت زمان پاسخگویی به شکایات بیمه گزاران از بیمه گران به صورت محرمانه برای او ارسال شده است!

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، در ادامه روند حذف اطلاعات آماری صنعت بیمه از سایت بیمه مرکزی و غیرفعال شدن سایت معاونت نظارت، دسترسی به اطلاعات مربوط به تعداد شکایت بیمه گزاران از شرکت های بیمه نیز برای عموم مردم غیرممکن شده است.

پیش از این طی جدولی مشخص می شد تعداد شکایات رسیده به بیمه مرکزی از سوی بیمه گزاران چقدر بوده و چه میزان زمان از سوی بیمه گران برای پاسخ دادن به شکایت بیمه گزاران صرف شده است. از سوی دیگر مقایسه این اطلاعات میان شرکت های بیمه نیز وجود داشت.

با حذف این اطلاعات از سایت بیمه مرکزی، برای مخاطبان این سوال وجود داشت که این داده ها چگونه به اطلاع ذینفعان آن می رسد؟

در همین زمینه، مدیرعامل یک شرکت بیمه به خبرنگار ما اعلام کرد که جدول مربوط به شکایات، به صورت محرمانه برای او و احتمالا برای سایر مدیران عامل شرکت های بیمه ارسال شده است.

وی با ابراز تعجب از این که چرا باید «تعداد شکایات» و «مدت زمان رسیدگی به شکایات» موضوعی محرمانه تلقی شود، گفت: ممکن است این ایده وجود داشته باشد که انتشار عمومی این اطلاعات، دیدگاه بیمه گزاران را نسبت به شرکت های دارای شکایت بیشتر منفی می کند.

وی افزود: برخی مدیران شرکت های بیمه هم معتقد بودند مقایسه تعداد شکایات، بدون توجه به پرتفوی شرکت ها کار درستی نیست و ممکن است همین استدلال ها باعث حذف اطلاعات مربوطه از سایت بیمه مرکزی باشد.

به گفته او، برخی شرکت ها رشد زیادی در زمان پاسخگویی به شکایت بیمه گزاران داشته اند و این مطلوب صنعت بیمه نیست، اما راه حل این مشکل هم حذف اطلاعات نیست، بلکه پیداکردن روش هایی برای افزایش سرعت رسیدگی به شکایات و جلب رضایت مشتریان است.

شکایات
جدول تعداد شکایات بیمه گزاران از بیمه گران در سال ۱۳۹۷
* کد خبر: 12371

این را نیز بررسی کنید

گام بلند بانک رفاه کارگران برای ایجاد نارضایتی در مشتریان!

در روزهایی که سازمان تامین اجتماعی، مشغول به روز رسانی سامانه قدیمی samt و اجبار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *