سه شنبه , ۴ مهر ۱۴۰۲

صفدری: چرا صنعت بیمه برای راه اندازی SURETY BOND تعلل می کند؟

معاون توسعه مدیریت شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی با اشاره به تعلل صنعت بیمه و بیمه مرکزی در پیگیری و اجرایی کردن SURETY BOND گفت: رایج ترین روش تضمین کیفیت، دقت و قیمت پروژه های عمرانی در دنیا همین روش است، اما متاسفانه پیگیری های ما برای پیاده سازی آن بی نتیجه مانده است.

مجید صفدری در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان با بیان این که ایجاد شرکت‌های شورتی باند (SURETY BOND) یا تضمین اجرای صحیح پروژه‌های عمرانی در پیاده سازی بهینه، با کیفیت، کم هزینه و سریع زیرساخت‌های عمرانی موثر است و منابع مالی خوبی به‌عنوان حق بیمه نصیب شرکت‌های بیمه می‌کند، ادامه داد: استفاده از این ساز و کار، درست اجرا کردن پروژه توسط پیمانکار را برای کارفرما تضمین می کند.

وی افزوذ: یکی از مشکلات رایج پروژه های عمرانی در کشور ما این است که هم قیمت اجرای آنها بسیار بالاست و هم زمان اجرای آن ها بسیار طولانی می شود، در نتیجه بهره وری و اثرگذاری پروژه به مرور زمان از بین می رود.

معاون توسعه مدیریت شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی با بیان این که هیات دولت در سال ۱۳۹۴ مجوز راه اندازی SURETY BOND را صادر کرده است، ادامه داد: متولی بررسی درخواست راه اندازی این شرکت ها، بیمه مرکزی است، در حالی که ما تا کنون نتوانسته ایم این پروسه را به نتیجه برسانیم.

به گفته او، شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی از سال ۱۳۹۶ به دنبال اخذ مجوز برای شرکت های شورتی باند بوده است، چرا که مناطق آزاد با بیش از چهار هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی به این شرکت ها نیاز دارند.

وی همچنین به نامه مورخ ۲۵ / ۶ / ۱۳۹۷ مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور خطاب به رئیس کل کنونی بیمه مرکزی برای پیگیری همین موضوع اشاره کرد و گفت: در آن نامه اشاره شده که پیش از این مکاتبات و جلساتی میان طرفین برقرار شده، اما پاسخی از سوی صنعت بیمه دریافت نشده است.

صفدری تاکید کرد که تا امروز هم این پیگیری ها بی نتیجه مانده و مشخص نیست علت این همه تعلل چیست.

کد خبر: 12355

این را نیز بررسی کنید

اختصاصی/ ضریب نفوذ بیمه «محرمانه» شد

با درخواست بیمه مرکزی، مهمترین شاخص عملکرد صنعت بیمه که «ضریب نفوذ بیمه» خوانده می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *