سه شنبه , ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱
خانه » ویژه » املاک «بیمه میهن» برای پرداخت خسارت فروخته می شوند

املاک «بیمه میهن» برای پرداخت خسارت فروخته می شوند

حمید رضا نصیری نژاد – پایگاه خبری خرد و کلان

شرکت بیمه میهن برای حل مشکل کمبود نقدینگی خود قصد دارد املاک و دارایی هایش را بفروشد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، شرکت بیمه میهن که از دیرباز با مشکلاتی در حوزه پرداخت خسارت دست و پنجه نرم می کرد، به فاز جدیدی از این چالش وارد شده است.

آن طور که گزارش تفسیری مدیریت بیمه میهن مربوط به دوره مالی منتهی به ۳۰ آذرماه سال ۱۳۹۸ حکایت کرده است، پرداخت عمده خسارت های این شرکت به ویژه خسارت های معوق رشته شخص ثالث یکی از مشکلاتی است که شرکت در سنوات گذشته و در دوره جاری با آن درگیر بوده است.

در دوره جاری با توجه به حجم بالای ادعای خسارت در این رشته و احکام صادره از سوی مراجع قضایی که عمدتا مربوط به احکام بیمه نامه های صادره در سال های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ است، خسارت های بیمه گزاران اولویت بندی شده و بخش عمده ای از آنها در این دوره پرداخت شده است. از همین رو نسبت و ضریب خسارت رشته شخص ثالث افزایش یافته است.

شرکت بیمه میهن در این گزارش اذعان کرده که قصد دارد با برنامه ریزی و «جذب نقدینگی» در مورد پرداخت سایر خسارت ها اقدام کند.

در همین گزارش تاکید شده که «بنا به مصوبه هیات مدیره» برای تامین نقدینگی از محل «فروش املاک و وسایط نقلیه مازاد تعدادی از شعب» اقداماتی انجام خواهد شد. این اموال در تهران و سایر شهرستان هاست و قرار است برای تقویت نقدینگی شرکت فروخته شوند.

* کد خبر: 12263

این را نیز بررسی کنید

تخفیف حق بیمه شخص ثالث بابت آثار کرونا بر کاهش خسارت جانی سال قبل بود

حق بیمه شخص ثالث سال ۱۴۰۱ با اعمال تخفیف ۴ درصدی کرونا اعلام شده است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *