چهارشنبه , ۹ آذر ۱۴۰۱
خانه » بیمه » صنعت بیمه باید در معادلات کلان اقتصادی نقش آفرینی کند

صنعت بیمه باید در معادلات کلان اقتصادی نقش آفرینی کند

وصول مطالبات صنعت بیمه باید در اولویت مسائل مدیریتی قرار بگیرد و در فرآیند پیگیری آن تسریع شود.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، دکتر غلامرضا سلیمانی که در نشست ویژه شورای عمومی سندیکای بیمه گران ایران سخن می گفت، با اعلام این مطلب افزود: افزایش سطح ارزش افزوده سرمایه های صنعت بیمه به تلاش برای جذب پرتفوی بیشتر و همچنین وصول مطالبات معوقه آن بستگی دارد.

رئیس کل بیمه مرکزی با تشریح آخرین آمار عملکرد صنعت بیمه در سال جاری میزان پرتفوی این صنعت را در ۹ ماهه اخیر چهل و پنج هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: خوشبختانه صنعت بیمه به افق های پیش بینی شده خود دست یافته، اما با توجه به ظرفیت های این صنعت امیدوارم این رقم تا سال ۱۴۰۰ به یکصد و پنجاه هزار میلیارد تومان نزدیک شود.

رییس شورای عالی بیمه با برشمردن ظرفیت های متنوع صنعت بیمه در شکوفایی اقتصاد کشور، خاطرنشان کرد: صنعت بیمه باید در معادلات کلان اقتصادی با قدرت بیشتری وارد شود و نقش آفرینی کند.

وی با ابراز خرسندی از همدلی و همگرایی اعضای سندیکای بیمه گران ایران برای رسیدن به اهداف مشترک به نقش نظارتی بیمه مرکزی اشاره کرد و گفت: حذف تعرفه ها گام مهمی در مسیر خصوصی است، هر چند با نظارت دقیق بر نرخ و شرایط شرکت های بیمه اجازه نمی دهیم این صنعت دچار مشکل شود.

دکتر سلیمانی با تاکید بر لزوم نهادینه سازی نظام خودکنترلی در شرکت های بیمه، اظهار داشت: استقرار داشبورد مدیریتی در صنعت بیمه، نهاد ناظر و شرکت های بیمه ای از مفیدترین ابزار نظارتی به شمار می رود که رصد آخرین وضعیت این صنعت را آسان کرده است.

وی ادامه داد: موضوع صدور آنلاین شدن بیمه نامه ها نیز یک مسئله حیاتی است که شرکت‌های بیمه باید با جدیت در این مسیر حرکت می کنند.

رییس کل بیمه مرکزی در پایان، حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی در نشست شورای عمومی سندیکای بیمه گران ایران را نشانه توجه ایشان و وزارتخانه متبوع به امر بیمه گری دانست و ابراز امیدواری کرد تا نقش این صنعت در اقتصاد کلان کشور افزایش یابد.

* کد خبر: 12227

این را نیز بررسی کنید

بیمه حافظ

کاهش ۵۲ درصدی شکایات از «بیمه حافظ» در سال ۱۴۰۰

علیرغم رشد بیش از ۶۲ درصدی پرتفو، شرکت بیمه حافظ در راستای اهداف مشتری مداری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *