جمعه , ۳۰ مهر ۱۴۰۰
خانه » بیمه » همکاران بازرسی بیمه مرکزی دیده بان صنعت بیمه اند

همکاران بازرسی بیمه مرکزی دیده بان صنعت بیمه اند

بهره گیری از ابزار فضای فناوری و تحلیل داده های بخش آی تی سازمان ها می تواند به نظام بازرسی کمک کند.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، دکتر غلامرضا سلیمانی در بازدید از اداره کل بازرسی، حسابرسی داخلی و مبارزه با پولشویی، ضمن اعلام این مطلب افزود: شفافیت در صنعت بیمه یک آرمان بزرگ است و بازرسی و نظارت باید مسیر شفافیت در صنعت بیمه را هموار کنند.

رییس کل بیمه مرکزی از اداره کل بازرسی، حسابرسی داخلی و مبارزه با پولشویی به عنوان دیده بان بیمه مرکزی یاد کرد و اظهار داشت: میزان رضایتمندی بیمه گذاران از خدمات صنعت بیمه، هدف نهایی نهاد ناظر است و نیروهای این اداره کل باید با دقت و حساسیت بسیاری بر امر پرداخت خسارت ها و جلب رضایت مردم نظارت کنند.

وی صنعت بیمه را از مجموعه های مهمی دانست که خدمات را به صورت بی واسطه به مردم عرضه می کنند و در همین راستا تصریح کرد: اثر اجتماعی پرداخت صحیح، به موقع و کامل خسارات بیمه گذاران می تواند تصویر مناسبی از صنعت بیمه در جامعه ارائه کند و به همین خاطر باید تلاش کنیم تا نارضایتی های مردمی به حداقل برسد.

رییس شورای عالی بیمه از همکاران این اداره کل خواست تا ضعف های آیین نامه های موجود را بررسی و اعلام کنند تا در راستای اصلاح آنان اقدامات لازم به عمل آید.

دکتر سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت سلامت مالی در صنعت بیمه تاکید کرد و گفت: در فرآیند افزایش سرمایه شرکت های بیمه، باید منشا سرمایه ها و مساله مبارزه با پولشویی با جدیت دنبال شود، هر چند که خوشبختانه سلامت صنعت بیمه در بخش های مختلف اقتصادی به عنوان یک الگو مطرح شده است.

وی سود بیمه در سال مالی جاری را بالغ بر ۴۵۰۰میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: از این میزان سه هزار میلیارد تومان سهم کارگزاران و نمایندگان شبکه فروش است و باید به گونه ای عمل کنیم که سهم شبکه فروش هم با سلامت مالی توام باشد.

دکتر سلیمانی در پایان با قدردانی از تلاش های صورت گرفته در سه حوزه بازرسی، حسابرسی داخلی و مبارزه با پولشویی بر ضرورت تعامل و همپوشانی این سه واحد مهم بیمه مرکزی تاکید کرد.

شایان ذکر است در ابتدای این بازدید کاظم فیروزپوری بندپی- مدیرکل بازرسی، حسابرسی داخلی و مبارزه با پولشویی، گزارش کاملی از عملکرد همکاران این مجموعه ارائه کرد و در پایان مدیران و کارکنان به طرح دیدگاه ها و مسائل موجود خود پرداختند.

* کد خبر: 12114

این را نیز بررسی کنید

اینشورتاک به فینال نزدیک می شود

مسابقه بزرگ سخنرانی صنعت بیمه (اینشورتاک) که از تیرماه سال جاری با حمایت بیمه مرکزی …

۳ دیدگاه ها

  1. من از شرکت بیمه کوثر و نماینده حقوقی بیمه کوثر با کد۴۵۱۱ شکایت دارم سه ماه بعد تصادف به بنده یک سوم خسارت رو دادن و بنده صدوسی ملیون تومان متضرر شدم اصلا هم پیگیری نمیکنن بعد سه ماه هفتاد و سه ملیون پول گرفتم هر چقدر برای دریافت عکس فرم پیشنهادی تلاش کردم به بهانه های منو رد کردن و با گفتن ماده ۱۰ بهم جواب دادن

  2. سلام. ببخشید می‌خوام چند فقره از تخلفاتی که توسط یک شرکت در ارومیه که در حیطه خسارت های بدنی و دیات فعالیت می‌کنه و متاسفانه و باز هم متاسفانه در کمال تأسف در شرایطی که مردم بخاطر تحریم و شرایط سخت اقتصادی در وضعیت اسفباری زندگی میکنند اما یه تعدادبا توسل به راه حل های غیر قانونی، تبانی، رشوه و …. دارن در ناز و نعمت زندگی میکنند و از این وضعیت ککشون هم نمیگزه. اما بازرسی محترم بیمه مرکزی بجای رسیدگی و توقف این افراد متاسفانه از اونها آزمون به عمل میاره و مجوز احداث شرکت ارزیابی بهشون میده تا از این راه بیشتر به بیت المال نزدیک بشن و با خیال راحت بهتر از قبل این ملت بیچاره رو بچاپن. بنده علی صارمی هستم غیر از خدا هم از هیچ بنده باکی ندارم حاضرم در کمال صداقت . اتیلن سوگند به اینکه این عمل من هیچ خصومتی با کسی ندارم و مدرک مستدل و محکمه پسند دارم نه یک فقره نه دو فقره بلکه چند فقره پرونده که در اونها با توسل به روش های غیر قانونی رقم های کلان رفته تو جیبی وکیل، کسی که پرونده رو معرفی کرده به شرکت حقوقی همون زیان دیده رو عرض میکنم و جیب شرکت هر کجا هم لازم باشه میام و مدارکم رو رو میکنم این گوی و این میدان یک نفر خداشناس و از خدا ترس در بازرسی بیمه مرکزی پیدا بشه که دکان این آدم ها رو جمع بکنه.

  3. با سلام و عرض ادب
    بنده علی صارمی هستم و در خصوص ول های کلانی که توسط یک شرکت بیمه در آذربایجان غربی شهرستان ارومیه با دلایل و مدارک کافی نه یک مورد بلکه چند مورد می‌خوام اعلام تخلف کنم و جای تأسف داره در شرایطی که بخاطر تحریم های ظالمانه و شرایط سخت اقتصادی مردم در وضعیت سختی بسر می برند اما برای اینکه به انقلاب و آرمانهای انقلاب لطمه آیی وارد نشه باز هم دارن تحمل میکنم اما واقعا سازمان بازرسی بیمه اون طور که باید نظارت میکنه؟ جواب این سوال رو واگذار میکنم به مسولین محترم این سازمان. الان در حال حاضر تنها راه راحت و بی درد سر برای دسترسی به پول های بیت المال که متعلق به این ملت هست فقط شرکت‌های بیمه آیی هستند. در حال حاضر چند مورد هست که بجای اینکه باهاشون برخورد بشه مجوز تاسیس دفتر ارزیابی خسارت هم دادن بهشون که بهتر و زیباتر از قبل پول ملت رو بچاپن. بهر حال اگر یک نفر دلسوز برای این ملت و خداترس گیر اومد با کمال میل حاضر به همکاری هستم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *