دوشنبه , ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
خانه » بانک » تقویت واحدهای نظارتی کمک به ارتقاء جایگاه بانک نزد افکار عمومی است

تقویت واحدهای نظارتی کمک به ارتقاء جایگاه بانک نزد افکار عمومی است

مدیرعامل بانک سینا در همایش سالانه بازرسان بانک بر تقویت و ارتقاء جایگاه واحدهای نظارتی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، دکتر ایمانی با اشاره به اهمیت و ضرورت نظارت بر فرایند امور به ویژه در بانک ها گفت: بانک سینا با برخورداری از کارکنان معتمد، متعهد و امانتدار در کنار مشتری مداری، تکریم ارباب رجوع و ارائه خدمات متنوع کیفی و سریع، به خوبی توانسته اعتماد هموطنان عزیز را جلب کند. لذا تقویت جایگاه و استقلال هر چه بیشتر واحدهای نظارتی، می تواند زمینه ارتقاء برند بانک نزد افکار عمومی را بیش از پیش فراهم کند.

وی با بیان آنکه اشتباه و تخلف، حتی به صورت محدود هم می تواند جایگاه کل بانک را تحت تاثیر قرار دهد، افزود: ظرفیت ها و توانمندی های بانک سینا به ویژه در حوزه زیرساختی و زیربنایی، نیروی انسانی و آموزش، بسیار بالا و آماده جهش در فعالیت ها است و حداقل در ۲ سال آینده باید در تجهیز و تخصیص منابع، سودآوری و ارائه خدمات نوین اقدامات جدی و قابل توجهی صورت گیرد، لذا بحث نظارت بر فعالیت بانک جهت کاهش ریسک ها و مخاطرات پیش رو بسیار مهم و ضروری است و حوزه های نظارتی باید با تقویت بنیه علمی و دانش افزایی همکاران این فرایند را به خوبی مدیریت کنند.

مدیرعامل بانک سینا با تاکید بر اینکه کار واحدهای نظارتی از جمله بازرسی دستگیری است نه مچ گیری، اظهار داشت: مهمترین اصل در بازرسی، اقتدار است که به هیچ وجه نباید تضعیف شود. ضمن آنکه بازرسین موظف به انجام اموری هستند که بتوانند منافع مدیران، سهامداران، کارمندان، سرمایه گذاران، فروشندگان و مشتریان بانک را حفظ کنند. قطعا حضور آنها در کنار روسای شعب به عنوان راهنما نقش موثری در کاهش مطالبات و بهبود سلامت اداری ایفا می کند.

دکتر ایمانی با تاکید بر نقش نظارتی و کنترلی بازرسی در بانک گفت: بازرسی علاوه بر نظارتی که بر اساس بخشنامه ها، آئین نامه ها و سایر ضوابط و مقررات بانک بر عملکرد واحدهای بانک دارد، می بایست برنامه ریزی سیستماتیک و نظام مند در فرایندها و فعالیت های بانک ایجاد نماید تا خودکنترلی و پیشگیری از وقوع هرگونه تخلف یا تقلب صورت پذیرد. بنابراین نقش بازرسی در اصلاح و بهبود فرایندها نقشی اساسی و بازدارنده است که می بایست توجه جدی به آن داشت.

* کد خبر: 12085

این را نیز بررسی کنید

ایران زمین

تامین مالی ۸۰۰ میلیارد ریالی بانک ایران زمین از محل منابع صندوق توسعه ملی

صندوق توسعه ملی گزارشی از نحوه توزیع بانکی مبلغ قراردادهای عاملیت ارزی و ریالی منتشر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *