دوشنبه , ۲۷ دی ۱۴۰۰
خانه » بانک » کمک به رونق تولید را از بانک ملی ایران بیاموزید!

کمک به رونق تولید را از بانک ملی ایران بیاموزید!

حمید رضا نصیری نژادپایگاه خبری خرد و کلان

امروز به یکی از شعب بانک ملی ایران مراجعه کرده بودم که با این خودکار بر روی پیشخوان مواجه شدم. این البته یک خودکار معمولی است، اما چرا اهمیت پیدا می کند؟

این بانک بیش از ۳۰ هزار کارمند و بیش از ۳۳۰۰ شعبه دارد. اگر در هر شعبه روزانه ۵ عدد خودکار مصرف شود و هر کارمند تنها ماهیانه یک خودکار مصرف کند، می توان به طور تقریبی گفت که مصرف ماهیانه خودکار در این بانک بیش از ۵۳۰ هزار عدد است.

آن طور که قیمت های موجود در بازار نشان می دهد، هر کدام از این خودکارها حدود یک هزار تومان ارزش دارد. به عبارتی فقط مصرف خودکار بانک ملی ایران در ماه حدود ۵۳۰ میلیون تومان است.

حالا اهمیت ماجرا در کجاست؟ در اینجاست که این خودکار، ساخت ایران است. در واقع بانک ملی ایران با تهیه این خودکار ساخت داخل، تنها در یک قلم، این حجم از پول را به بخش تولید داخل تزریق کرده است. تصور کنید این اتفاق در سایر اقلام مصرفی مثل مداد، کاغذ، لامپ، خوراکی ها و … هم رخ می دهد که حجم گردش مالی آن حتما بسیار زیاد است.

اگر همه بانک ها، همه نهادهای دولتی و خصوصی و همه مردم کشور، مانند بانک ملی ایران خودشان را به مصرف کالای ایرانی موظف می کردند، چه اتفاقی رخ می داد؟ آیا رونق تولید، جز این است که مصرف کنندگان، خود را به خرید کالای داخلی ملزم کنند؟

* کد خبر: 12020

این را نیز بررسی کنید

رونمایی از طرح‌های کارت هدیه جدید بانک دی

۱۱ طرح جدید «کارت هدیه» بانک دی رونمایی شد. به گزارش پایگاه خبری خرد و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *