دوشنبه , ۳ آبان ۱۴۰۰
خانه » بیمه » در سال ۹۸ تحقق یافت؛ سود حاصل از عملیات بیمه‌گری در شرکت بیمه کوثر

در سال ۹۸ تحقق یافت؛ سود حاصل از عملیات بیمه‌گری در شرکت بیمه کوثر

میزان سود عملیات بیمه‌گری و درامد حاصل از سرمایه‌گذاری‌ها در عملکرد حسابرسی شده ۶ماهه ابتدای سال ۹۸ شرکت بیمه کوثر به ترتیب ۷۱۴ هزار و ۴۸۱ میلیون ریال و ۸۱۵ هزار و ۳۴۴ میلیون ریال بوده است.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان و اعلام معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی بیمه‌کوثر، کسب جایگاه اول در صنعت بیمه از لحاظ سود عملیاتی و سود خالص، حاصل فروش هوشمندانه بیمه‌نامه در زمان مناسب، شناسایی و کنترل ریسک، رصد و سرمایه‌گذاری دقیق در بازارهای سرمایه و تلاش معاونان، مدیران و کارشناسان شرکت، همسو با سند چشم‌انداز بوده است.

ابوالفضل آقادادی خاطرنشان‌کرد: حجم حق‌بیمه‌های‌ تولیدی شرکت بیمه کوثر در هشت ماهه سال ۱۳۹۸ با ۶۱ درصد رشد نسبت ‌به مدت مشابه سال گذشته به هزار و ۶۷۲ میلیارد تومان رسید.

وی با بیان اینکه طی این مدت، سهم رشته شخص‌ثالث و سرنشین ۳۰٫۵ درصد، سهم بیمه درمان ۱۷ درصد و سهم بیمه‌های زندگی ۲۰٫۶ درصد از کل حق‌بیمه‌های تولیدی را تشکیل داده‌اند، گفت: در طی این دوره رشته‌های مسئولیت، مهندسی، آتش‌سوزی و بدنه شرکت هر کدام ‌به‌ترتیب با رشد ۲۸۷، ۱۱۵، ۱۰۴ و ۸۳ درصدی نسبت ‌به مدت مشابه سال گذشته بیشترین درصد رشد فروش را میان سایر رشته‌ها داشته ‌است.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی بیمه‌کوثر اظهارکرد: خسارت پرداختی شرکت بیمه کوثر به بیمه‌گذاران در هشت ماه سال ۱۳۹۸ مبلغ ۸۱۴ میلیارد تومان بوده است که سهم رشته شخص ثالث و سرنشین ۴۲٫۲ درصد، سهم بیمه درمان ۲۱٫۶ درصد و سهم بیمه‌های زندگی ۱۸٫۷ درصد از کل پرداختی خسارت‌ها بوده است. همچنین نسبت خسارت شرکت از ۵۰٫۳ درصد سال گذشته به ۴۸٫۷ درصد کاهش پیدا کرده است.

ابوالفضل آقادادی با اشاره به اینکه براساس آخرین رتبه‌بندی طرح تحرک استان‌های بوشهر، کردستان، ایلام، لرستان و یزد به ترتیب رتبه‌های برتر را کسب کرده‌اند، گفت: استان‌های زنجان، مرکزی، خراسان‌رضوی، آذربایجان‌شرقی و خراسان‌جنوبی به‌ترتیب بیشترین رشد فروش را داشته‌اند.

* کد خبر: 12024

این را نیز بررسی کنید

بیمه تجارت نو ۱۰۸ میلیارد ریال خسارت به شرکت پیشگامان صنعت کاغذ پرداخت کرد

در پی وقوع آتش سوزی در شرکت پیشگامان صنعت کاغذ و اعلام آن از سوی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *