جمعه , ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
خانه » ویژه » آقای دژپسند، اولین دستور مبارزه با فساد را در صنعت بیمه صادر کن!

آقای دژپسند، اولین دستور مبارزه با فساد را در صنعت بیمه صادر کن!

حمید رضا نصیری نژادپایگاه خبری خرد و کلان

وزیر امور اقتصادی و دارایی امروز در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی گفته است: برای مبارزه با فساد کریدور ویژه ایجاد می‌کنم و آماده هر گونه برخوردی هستیم. باید سیستم سوت زنی راه اندازی کنیم و هر کس با فساد مواجه شد سوت بزند.

فرهاد دژپسند با تاکید بر این که «باید فساد ریشه کن شود، بدون اینکه حاشیه جدید ایجاد شود» و «از هیچ چیزی نباید ترس داشت»، این را هم گفته که «هر کس فساد را افشا کند که منجر به صدور حکم برای فرد فاسد شود، افشا کننده فساد از وزارت اقتصاد جایزه می‌گیرد.»

پیش از این البته در این رسانه گزارش های متعددی درباره نپیوستن شرکت های بیمه به «سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات» منتشر شده است. اتفاقی که با وجود همه صراحت های قانونی، محقق نشده و علت آن هم مشخص نیست.

اعلام موضع «سلیمانی» درباره عضویت شرکت های بیمه در سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات

کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات: شرکت های بیمه خصوصی موظف به پاسخگویی هستند

شورای شهر «چویبده» یا شرکت های بیمه؛ کدام شفاف ترند؟!

دژپسند پیش از این در مجمع عمومی بیمه مرکزی هم اعلام کرده بود که در برخی موارد حس آلودگی و فساد در برخی بیمه ها وجود دارد. از آنجا که سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات ذیل همین قانون، یکی از ابزارهای مهم شفاف سازی است، وزیر امور اقتصادی و دارایی برای پیاده سازی عملیاتی اظهاراتش در زمینه مبارزه با فساد و سوت زنی، باید در گام نخست، دستور پیوستن همه شرکت های بیمه به این سامانه را صادر کند.

صدور این دستور خود می تواند یک جایزه از آن جنسی باشد که دژپسند قولش را به افشا کنندگان فساد داده است. اگر این اقدام انجام شود، می توان به نمایشی نبودن سخنان وزیر محترم اطمینان پیدا کرد؛ در غیر این صورت، نمی توان چندان به اصلاح از این طریق امیدوار بود.

* کد خبر: 12013

این را نیز بررسی کنید

تخفیف حق بیمه شخص ثالث بابت آثار کرونا بر کاهش خسارت جانی سال قبل بود

حق بیمه شخص ثالث سال ۱۴۰۱ با اعمال تخفیف ۴ درصدی کرونا اعلام شده است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *