سه شنبه , ۲۸ دی ۱۴۰۰
خانه » ویژه » کمترین میزان پرداخت خسارت های تقلبی صنعت بیمه در «بیمه ملت»

کمترین میزان پرداخت خسارت های تقلبی صنعت بیمه در «بیمه ملت»

مدیرعامل شرکت بیمه ملت تاکید کرد که این شرکت، کمترین میزان پرداخت خسارت های تقلبی را در کل صنعت بیمه دارد.

علی صلاحی نژاد که پیشتر کتاب «نگاهی به تخلف و تقلب در صنعت بیمه» را نوشته است، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان با بیان این که در شرکت بیمه ملت «اداره تحقیق» برای بررسی پرونده های خسارت های مشکوک به تقلب ایجاد شده است، گفت: کارشناسان این اداره متشکل از کارآگاهان با تجربه و آموزش دیده پلیس، همه پرونده های خسارتی مشکوک را با دقت بررسی و تحلیل می کنند.

وی افزود: همه جوانب پلیسی و بیمه ای پرونده ها از جوانب شکلی و ماهیتی در این اداره رصد می شود تا مطمئن شویم تقلبی در کار نیست.

به گفته صلاحی نژاد، در حوزه خسارت های مشکوک مربوط به بیمه شخص ثالث از طریق پلیس راهور، کلانتری، دادگاه و بیمارستان صحت حادثه بررسی می شود.

وی اظهار کرد: در سایر رشته ها نیز با همکاری مراکز و نهادهای قانونی مرتبط، پرونده تحلیل می شود تا تخلفی در آن وجود نداشته باشد.

مدیرعامل بیمه ملت اعلام کرد که شرکت با این روش، به تقلب های پیچیده ای رسیده و از پرداخت خسارت به آنها جلوگیری کرده است.

صلاحی نژاد همچنین با بیان این که در حوزه پیشگیری از پرداخت خسارت به حوادث تقلبی، یک سیستم توسعه یافته آی تی محور در این شرکت پیاده سازی شده است، گفت: از این طریق کنترل های سیستمی بر پرونده ها اعمال می کنیم، به طوری که اگر یک کد ملی چند بار برای دریافت یک نوع خسارت مراجعه کند یا رای مشابهی در سیستم داشته باشد، پرداخت خسارت او با کنترل دقیق تر و آگاهی بیشتر خواهد بود.

مدیرعامل بیمه ملت با تاکید بر این که این شرکت کمترین میزان پرداخت خسارات تقلبی در صنعت بیمه را دارد، ادامه داد: متقلبان کاملا اطلاع دارند که بیمه ملت آنها را کنترل می کند.

* کد خبر: 11984

این را نیز بررسی کنید

اختصاصی/سهم شرکت های بیمه از تامین مالی سریال «پلاک ۱۳» + سند

خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان به سندی دست یافته که سهم شرکت های بیمه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *