چهارشنبه , ۴ خرداد ۱۴۰۱
خانه » بانک » مهر تایید حسابرس بر افزایش سرمایه بانک ایران زمین

مهر تایید حسابرس بر افزایش سرمایه بانک ایران زمین

حسابرس و بازرس قانونی، افزایش سرمایه بانک ایران زمین را بلامانع اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، پیش از این هیات مدیره بانک ایران زمین گزارشی توجیهی برای افزایش سرمایه از چهار هزار میلیارد ریال به ۴۲ هزار میلیارد ریال را ارائه کرده بود.

بر اساس آنچه به تازگی در کدال منتشر شده، حسابرس و بازرس قانونی نسبت به گزارش توجیهی هیات مدیره این بانک در خصوص افزایش سرمایه اظهار نظر کرده است.

آن طور که در این اطلاعیه آمده، با عنایت به ماده ۳ دستورالعمل مراحل زمانی افزایش سرمایه شرکت های ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار، اظهارنظر حسابرس و بازرس قانونی نسبت به گزارش توجیهی افزایش سرمایه هیات مدیره شرکت مبنی بر لزوم افزایش سرمایه از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی به منظور اصلاح ساختار سرمایه و خروج از شمولیت ماده ۱۴۱ اصلاحیه قانون تجارت ارائه شده است.

همچنین بازرس قانونی در پاسخ به گزارش ارائه شده، اعلام کرده است: بر اساس رسیدگی های انجام شده، افزایش سرمایه بانک ایران زمین در اجرای مفاد دستورالعمل محاسبه سرمایه نظارتی و کفایت سرمایه موسسات اعتباری مصوب اردیبهشت ۱۳۹۷ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بلامانع است.

بازرسی قانونی و حسابرس تاکید کرده است: گزارش توجیهی هیات مدیره بانک ایران زمین در خصوص افزایش سرمایه آن بانک از مبلغ چهار هزار میلیارد ریال به مبلغ ۴۲ هزار میلیارد ریال در ۳ مرحله و طی دو سال است که در اجرای دستورالعمل محاسبه سرمایه نظارتی و کفایت سرمایه موسسات اعتباری و با توجه به موظف بودن بانک به افزایش سرمایه مورد رسیدگی این موسسه قرار گرفته است.

* کد خبر: 11861

این را نیز بررسی کنید

برگزاری نخستین کنفرانس بین المللی کسب و کار، بلاکچین و متاورس در اردیبهشت

مدیرعامل گروه دانش بنیان ۳۶۹ از برگزاری نخستین کنفرانس بین المللی کسب و کار، بلاکچین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *