چهارشنبه , ۲ تیر ۱۴۰۰
خانه » بانک » بیانیه شورای هماهنگی بانک‌های دولتی درباره حوادث اخیر

بیانیه شورای هماهنگی بانک‌های دولتی درباره حوادث اخیر

بیانیه شورای هماهنگی بانک‌های دولتی درباره حوادث اخیر و خسارت به شعب بانک‌ها منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، شورای هماهنگی بانک‌های دولتی بیانیه‌ای را با توجه به حوادث اخیر و ایجاد خسارت به برخی از شعب و دستگاه‌های ATM بانک‌ها منتشر کرد که متن آن به شرح زیر است:

بزرگترین سرمایه نظام بانکی هر کشوری، اعتماد مردم آن کشور به این رکن مهم اقتصاد، به عنوان شریان حیاتی جمع آوری و تخصیص بهینه منابع در راستای توسعه کشور است. شبکه بانکی کشور افتخار دارد که با وجود تمامی محدودیت های بین المللی و چالش های اقتصادی و اجتماعی گوناگون، همواره تلاش خود را صرف افزایش ثروت و رفاه جامعه و گره گشایی از مشکلات ریز و درشت سازمان ها، شرکت ها، اصناف و تمامی شهروندان سرافراز ایران نماید.

در این راستا، حمایت از تولید ایرانی، تجارت کالاهای اساسی و موردنیاز، تأمین مسکن و جهیزیه، تسهیل اشتغال، ازدواج و کاشت، داشت و برداشت محصولات کشاورزی و همچنین کمک به عبور از بحران های طبیعی مانند سیل و زلزله، مهمترین مأموریت بانک های کشور در سال های اخیر، به ویژه در سال رونق تولید بوده است.

درست به همین دلیل است که در سال های اخیر دشمنان و بدخواهان امنیت، رفاه و توسعه کشور، از هیچ کوششی برای ضربه زدن به نظام بانکی دریغ نکرده و به انواع اقدام های شرارت بار از تحریم کامل بانک های کشور گرفته تا حملات سایبری مستمر و گسترده و همچنین تبلیغات منفی و ناامیدکننده متوسل شده اند تا مانع از کارآمدی و نقش آفرینی شبکه معظم بانکی کشور شوند.

اما به فضل الهی، مدیریت بیش از یکصد میلیون حساب بانکی متعلق به حدود پنجاه میلیون شخص حقیقی و حقوقی، به گونه ای که تمامی تراکنش ها و نقل و انتقالات در کسری از دقیقه انجام شود، دستاورد مهم تلاش شبانه روزی کارکنان متعهد و خدوم نظام بانکی کشور بوده است که البته به دلیل وجود محدودیت ها و تبلیغات نادرست، امکان انعکاس کامل این دستاوردها در رسانه ها هیچگاه فراهم نشده است.

اکنون در چهلمین سال رشد و بالندگی نظام مقدس جمهوری اسلامی، خداوند متعال را شاکریم که بار دیگر توفیق عبور از چالشی بزرگ را به مردم شریف و مسئولین خدمتگزار ایران عنایت فرمود.

چالشی که نتیجه ماه‌ها برنامه ریزی و مقدمه چینی دشمنان کوچک و بزرگ، از جمله آمریکای جهانخوار، رژیم صهیونیستی غاصب و ایادی و عوامل منطقه ای آنان و فریب خوردگان داخلی بوده که در انتظار فرصتی مناسب برای برافروختن آتش فتنه ای گسترده بودند و در روزهای اخیر نیز از هیچ تلاشی برای ضربه زدن به نظام، از جمله شعب بانکها فروگذار نکردند. اما با تدابیر مسئولین ارشد و جانفشانی نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی و همچنین هوشمندی مردم شریف و جداسازی صف و معترضین از اخلال گران و آشوبگران قانون شکن، بحمدالله آرامشی مناسب برقرار و زمینه انجام فعالیت های عادی اقتصادی همچنان فراهم است.

در این راستا شبکه بانکی کشور با وجود تحمل خساراتی سنگین از جمله آتش سوزی کامل، تخریب و آسیب دیدگی ساختمان های خودپردازها و اثاثیه و سرقت اموال، که ثروت عمومی کشور بوده و متعلق به تمامی آحاد مردم است از همان ابتدای امر، تمامی همت خود را مصروف عدم توقف خدمتگذاری به مشتریان نموده و اکنون نیز با بازسازی شعب، استقرار شعب سیار و انتقال برخی عملیات به شعب دیگر، با ظرفیت کامل در خدمت شهروندان سربلند سراسر کشور است.

وظیفه خود می‌دانیم از پشتیبانی مسئولین محترم، صبوری مردم بزرگوار تلاش همکاران و همکاری تمامی ارکان نظام برای بهبود عملیات بانکداری، سپاسگزاری نموده و سربلندی کشور و توسعه اقتصادی آن را از خداوند بزرگ مسئلت نماییم.

* کد خبر: 11856

این را نیز بررسی کنید

مدیرعامل بانک ملی ایران

حرکت پرقدرت بانک ملی ایران در پیاده سازی سیاست‌های کلی خانواده

مدیرعامل بانک ملی ایران با اشاره به سیاست‌های کلی خانواده ابلاغی مقام معظم رهبری که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *