شنبه , ۹ بهمن ۱۴۰۰
خانه » ویژه » فقط سه درصد بیمه های عمر، بازخرید می شوند

فقط سه درصد بیمه های عمر، بازخرید می شوند

با وجود این که عموم بیمه گران معتقدند شرایط اقتصادی تورمی می تواند به افزایش بازخرید بیمه های عمر و سرمایه گذاری منجر شود، عضو هیات عامل بیمه مرکزی اعلام کرد که بر اساس آمارهای موجود، به طور متوسط تنها سه درصد بیمه های عمر، بازخرید می شوند.

رحیم مصدق که به سوال خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان پاسخ می داد، با بیان این که این عدد یک برایند متوسط از کل بیمه های عمر فروخته شده و بازخرید شده در صنعت بیمه است، ادامه داد: این عدد، بیمه های عمر انفرادی و گروهی را در بر می گیرد.

به گفته او، شرکت های بیمه تمهیدات مختلفی را برای بازداشتن بیمه گزاران از بازخرید بیمه های عمر در نظر گرفته اند که یکی از آنها پرداخت تسهیلات به بیمه گزاران از محل اندوخته ریاضی خود آنهاست.

مصدق با بیان این که این تسهیلات تا حدود ۹۰ درصد اندوخته ریاضی و بدون تشریفات اداری مرسوم در میان سایر تسهیلات دهندگان پرداخت می شود، گفت: در دوره ای که بیمه گزار تسهیلات دریافتی را باز می گرداند، همه تعهدات بیمه نامه عمر برقرار است و از این رو بیمه گزاران نیز به ادامه قرارداد خود با شرکت بیمه پایبند می مانند.

وی با اشاره به این که در دوره رونق بازار سرمایه، برخی بیمه گزاران به بازخرید بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری آن در بورس تحریک می شوند، اظهار کرد: طبیعی است که سرمایه گذار به دنبال منافع حاصل از منابع خود است، بنابراین باید به دنبال راهکاری برای حل این مشکل بود.

معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی در همین رابطه گفت: خوشبختانه چند شرکت راه حلی پیدا کرده و بیمه نامه های عمر بر مبنای سرمایه گذاری در بورس با عنوان Unit-linked را در دستور کار دارند که می تواند این دغدغه بیمه گزاران را برطرف کرده و بیمه نامه آنها را نیز حفظ کند.

عضو هیات عامل بیمه مرکزی تاکید کرد که نرخ بازخرید سه درصدی برای بیمه های عمر، عددی قابل قبول است و نگران کننده نیست.

* کد خبر: 11849

این را نیز بررسی کنید

اختصاصی/سهم شرکت های بیمه از تامین مالی سریال «پلاک ۱۳» + سند

خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان به سندی دست یافته که سهم شرکت های بیمه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *