یکشنبه , ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
خانه » بانک » «خودپرداز»ها، بانک صادرات ایران را به بالاترین جایگاه رساندند

«خودپرداز»ها، بانک صادرات ایران را به بالاترین جایگاه رساندند

بانک صادرات ایران توانسته جایگاه نخست سهم تعداد خودپردازها در میان بانک های خصوصی را از آن خود کند؛ این را گزارش اخیر بانک مرکزی نشان می دهد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، در روزگاری نه چندان دور، خودپرداز نخستین حلقه اتصال مشتری و بانک در فضای خارج از شعبه بود. در واقع می توان خودپرداز را مقدمه ارائه خدمات غیرحضوری بانکی دانست.

با توسعه نظام بانکداری غیرحضوری، گرچه ابزارهای متعدد دیگری مانند تلفن بانک، اینترنت بانک و حتی اپلیکیشن ها نیز بخش هایی از خدمات پرداخت را بر عهده گرفتند، اما هیچکدام از آنها نتوانسته اند به جایگاه خودپرداز برسند.

امروزه خودپردازها هنوز هم امن ترین ابزار برای ارائه خدمات بانکی هستند؛ حتی رمز دوم کارت های بانکی که از طریق آنها خدمات اینترنتی قابل استفاده است را خودپردازها صادر می کنند.

خودپردازها پول نقد می دهند؛ نسل جدید آنها حتی امکان افتتاح حساب با دریافت مدارک دارند و در هر ساعت از شبانه روز، کارت هدیه صادر می کنند! در شکل جدید، حتی خدماتی بر رو ی خودپردازها فراهم شده که می توان بدون وجود کارت بانکی از آنها استفاه کرد.

این گونه است که می توان آنها را محبوب ترین و کارآمدترین ابزار خدمات غیرحضوری بانکی دانست.

بانک صادرات ایران با درک ابعاد این ماجرا، سرمایه گذاری درستی بر توسعه «خودپرداز» کرده است، به طوری که اطلاعات بانک مرکزی نشان می دهد این بانک بیشترین تعداد خودپرداز در میان بانک های خصوصی را دارد.

آن طور که از این داده ها بر می آید، اکنون بیش از ۵۸ هزار دستگاه خودپرداز در کشور وجود دارد که پنج هزار و ۱۸۳ فقره آن مربوط به بانک صادرات ایران است.

اعلام مانده حساب، اعلام کد شبا، اعلام شماره مشتری، دریافت صورتحساب، انتقال وجه، بازپرداخت اقساط کارت اعتباری، پرداخت اقساط تسهیلات، جذب کمک های مردمی به نهادهای خیریه، خرید شارژ سیم کارت های اعتباری، فروش اعتبار ثبت نام آزمون های سازمان سنجش، ارائه فیش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، پرداخت قبوض خدمات شهری، واریز حق بیمه تأمین اجتماعی، پرداخت شهریه دانشگاه پیام نور و دانشگاه آزاد اسلامی، پرداخت حق بیمه عمر سرمد، تکمیل اطلاعات مربوط به شماره تلفن همراه مشتری و صدور مجوز برداشت وجه بدون کارت با استفاده از سامانه همراه بانک تنها بخشی از خدماتی است که توسط خودپردازهای بانک صادرات ایران ارائه می شود.

* کد خبر: 11800

این را نیز بررسی کنید

خدمات ارزی بانک آینده در دسترس مردم ایران

بانک آینده به‌منظور ارزش‌آفرینی برای مشتریان و ارائه خدمات شایسته‌تر، خدمات ارزی در قالب افتتاح …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *