شنبه , ۱ آبان ۱۴۰۰
خانه » ویژه » «وزارت اقتصاد»: اسامی گزارش دهندگان فساد، محرمانه خواهد ماند

«وزارت اقتصاد»: اسامی گزارش دهندگان فساد، محرمانه خواهد ماند

با گذشت یک ماه از بیان جمله «در برخی موارد، حس آلودگی و فساد در برخی بیمه ها وجود دارد» توسط وزیر امور اقتصادی و دارایی، آن هم در حاشیه مجمع بیمه مرکزی، هنوز مستندات روشنی از این ادعای وزیر در دسترس نیست، اما اکنون وزارت امور اقتصادی و دارایی خواسته است اگر گزارشی از فساد دارید، آن را در اختیار این وزارتخانه قرار دهید. وزارتخانه همچنین اطمینان داده که اطلاعات ارائه دهندگان گزارش های مربوط به فساد، محرمانه خواهد ماند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، پس از انتشار سخنان وزیر امور اقتصادی و دارایی، واکنش های متعددی نسبت به آن ابراز شد. عدم انتشار آمار مدون صنعت بیمه، انتشار گزارش عملکردی از صنعت بیمه توسط وزارت اقتصاد با اختلاف های آماری و نیز عدم عضویت اغلب شرکت های بیمه در سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، مواردی است که مخاطبان را نسبت به آنچه وزیر اقتصاد «فساد در برخی شرکت های بیمه» خوانده، بیشتر حساس کرده است.

خبرنگار ما این موضوع را از طریق سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات با وزارت امور اقتصادی و دارایی در میان گذاشت. گرچه پاسخ وزارتخانه به سوالات مطرح شده، کامل نبود و مستنداتی درباره ادعای وزیر محترم ارائه نشد، اما بخش دیگری از پاسخ ها قابل تامل و البته خوشحال کننده است.

متن کامل پرسش و پاسخ در ادامه منتشر می شود:

 

با سلام

از وزیر محترم اقتصاد در حاشیه مجمع بیمه مرکزی نقل شده است که «در برخی موارد حس آلودگی و فساد در برخی بیمه ها وجود دارد.»

سوال این است که:

۱- مستندات ایشان در این رابطه چیست؟

۲- اگر کسانی اطلاعاتی از فساد در شرکت های بیمه داشته باشند، چگونه می توانند این اطلاعات را به وزیر محترم برسانند؟

۳- چه تضمینی وجود دارد که اطلاع دهندگان درباره فساد، مصون بمانند؟

 

پاسخ:

پیام گذار محترم با سلام

شما می توانید از طریق حضوری یا ارسال مستندات، گزارشات مربوط به فساد در دستگاه های دولتی را به دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات، مرکز حراست و همچنین مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی این وزارتخانه با شماره نمابر  ۳۳۹۶۷۲۰۵ به آدرس تهران میدان امام خمینی(ره) خیابان باب همایون، خیابان صور اسرافیل، وزارت امور اقتصادی و دارایی (ارسال و یا) با شماره تلفن  مرکزی ۳۹۹۰۹ با بخش ها و دفاتر مربوطه ارتباط برقرار نمایید.

همچنین اطمینان داشته باشید سیر مراحل  گزارش، به صورت محرمانه خواهد بود و اسامی محفوظ خواهد ماند.

 

شورای شهر «چویبده» یا شرکت های بیمه؛ کدام شفاف ترند؟!

اشتباه آماری فاحش از عملکرد صنعت بیمه در گزارش رسمی وزارت اقتصاد؟!

* کد خبر: 11597

این را نیز بررسی کنید

شش ماه پرداخت حق بیمه بدون قرارداد برای مشترکان برق!

با وجود گذشت شش ماه از سال جاری، هنوز هیچ بیمه گری حوادث مشترکان خانگی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *