یکشنبه , ۲ آبان ۱۴۰۰
خانه » ویژه » پایین ترین رتبه ها برای «توسعه»ای که سرآغاز تحول بود

پایین ترین رتبه ها برای «توسعه»ای که سرآغاز تحول بود

«مؤسسه اعتباری توسعه» که حضورش را «سرآغاز تحولی بزرگ در جلب مشارکت بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در طرح های خرد و کلان بخش های مختلف اقتصادی» دانسته، به استناد آمار و اطلاعات منتشر شده توسط بانک مرکزی و شاپرک، در آخرین رده های عملکرد قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، این موسسه گویا به عنوان نخستین مؤسسه اعتباری با هدف ارائه خدمات مالی اعتباری در عرصه نظام بانکی کشور، در پانزدهم شهریور ماه ۱۳۷۶ کارش را آغاز کرده، اما وضعیت آن در عرصه فعالیت های بانکداری قابل تامل است.

به استناد اطلاعات بانک مرکزی، این موسسه اکنون تنها با ۴۸ شعبه و دو باجه فعالیت می کند، در حالی که موسسات اعتباری تازه تاسیس دست کم با ۲٫۵ برابر شعبه در حال خدمت رسانی هستند.

تعداد کم شعبه ممکن است دلایل متعددی داشته باشد. به عنوان مثال یک بانکدار می تواند ادعا کند در عصر بانکداری دیجیتال، نیازی به توسعه شعب نیست و می توان همه امور بانکی را به بانکداری غیرحضوری محول کرد. بررسی عملکرد موسسه اعتباری توسعه در این زمینه نیز نشان دهنده وضعیت مطلوبی نیست، به طوری که بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط شاپرک و در برخی شاخص ها، سهم این موسسه در پایین ترین رده هاست.

 

* کد خبر: 11547

این را نیز بررسی کنید

شش ماه پرداخت حق بیمه بدون قرارداد برای مشترکان برق!

با وجود گذشت شش ماه از سال جاری، هنوز هیچ بیمه گری حوادث مشترکان خانگی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *