جمعه , ۳۰ مهر ۱۴۰۰
خانه » بانک » چتر «عاشورا» بر سر فعالیت های بانک ایران زمین

چتر «عاشورا» بر سر فعالیت های بانک ایران زمین

رنگ و بوی امام حسین (ع) در فعالیت های بانک ایران زمین چشمگیر است؛ این بانک در حوزه اقدامات فرهنگی و هنری خود، محرم و اربعین حسینی را در اولویت قرار داده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، بانک ایران زمین در کنار عمل به همه مسئولیت های اجتماعی خود در حوزه محیط زیست، انرژی، کمک به نیازمندان و …، فعالیت های مرتبط با ترویج فرهنگ عاشورایی را به طور جدی پیگیری می کند.

مروری بر اقدامات انجام شده در این زمینه نشان می دهد سرمایه گذاری این بانک برای خدمت به زائران ابا عبدالله الحسین و نیز کمک به توسعه فرهنگ آن، قابل توجه است.

برگزاری پنج دوره جشنواره عکاسی محرم

عکس از ماندگارترین و اثرگذارترین آثار هنری است، به طوری که گاه یک قطعه عکس از هزاران خط نوشته اهمیت بیشتری می یابد.

محرم و عزاداری امام حسین (ع) نیز جلوه های بدیع و زیبایی دارد که هر کدام بارها قابلیت به تصویر کشیدن دارند. از این رو بانک ایران زمین به درستی بر «جشنواره عکاسی محرم» سرمایه گذاری کرده تا علاوه بر داشتن نقشی در توسعه فرهنگ عاشورایی، به ماندگاری آن نیز کمک کند.

آن طور که گزارش ها نشان می دهد، استقبال از این جشنواره نیز بسیار چشمگیر بوده، به طوری که در پنج دوره آن بیش از ۱۰ هزار قطعه عکس از جلوه های متعدد محرم، عاشورا، اربعین، عزاداری، مراسم های ویژه این روزها و … به دبیرخانه ارسال شده است.

سید محمد حسین استاد، مدیر روابط عمومی بانک ایران زمین هم در این باره گفته است که «آشنایی مخاطبین با مراسم و فرهنگ عاشورا در نقاط مختلف کشور، بزرگداشت این ایام و نگاه فرهنگی به موضوع عاشورا از اهداف این جشنواره بوده است.»

خدمات ویژه برای زائران اربعین

طی سال های گذشته که پیاده روی اربعین جایگاه ویژه ای میان مردم کشورمان پیدا کرده است، ارائه مناسب خدمات بانکی یکی از نیازهای اساسی زوار بوده و هست. به ویژه در استان های منتهی به کشور عراق، نیاز ارائه این خدمات به زائران شدت بیشتری پیدا می کند و از این رو بانک ها در این حوزه فعالیت رقابتی دارند.

بانک ایران زمین نیز به این منظور تمهیدات ویژه ای اندیشیده و هر سال بر سرعت و کیفیت خدمات رسانی به مشتریان و سایر زائران اربعین حسینی افزوده است. امسال نیز شعب این بانک در استان های ایلام، کرمانشاه و خوزستان جهت خدمت رسانی مطلوب به زائران عتبات عالیات در مراسم اربعین به طور کامل آماده شده اند.

پول گذاری، رصد شبانه روزی دستگاه های خودپرداز و افزایش سقف برداشت از خودپردازهای شعب در ایام اربعین امسال نیز مانند سال های گذشته انجام خواهد شد.

همچنین مدیرعامل و یکی از اعضای هیات عامل بانک جهت بازدید و دریافت گزارش اقدامات انجام شده برای ارائه خدمات بانکی مورد نیاز مشتریان و زائران در این ایام به استان های غرب کشور سفر خواهند کرد.

* کد خبر: 11542

این را نیز بررسی کنید

صالح آبادی

 صالح آبادی رئیس کل بانک مرکزی شد

علی صالح آبادی در جلسه امروز هیئت دولت به عنوان رئیس کل جدید بانک مرکزی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *