شنبه , ۲۹ مرداد ۱۴۰۱
خانه » بیمه » خدمات صنعت بیمه باید از طریق رسانه ها به آحاد جامعه معرفی شود

خدمات صنعت بیمه باید از طریق رسانه ها به آحاد جامعه معرفی شود

خدمت به جامعه و سعی در رفاه مردم، مجاهدت در رفع پریشانی و ایجاد زمینه خوشحالی برای جامعه نزد خداوند متعال فضیلت بسیاری دارد.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، آیت الله العظمی حسین نوری همدانی که در دیدار با دکتر سلیمانی، رئیس کل بیمه مرکزی و جمع فعالان صنعت بیمه سخن می گفت، ضمن اعلام این مطلب افزود: خداوند به صنعت بیمه این توفیق را عطا کرده که در راه آسایش و آرامش مردم گام بردارند و این امر سعادت بزرگی به شمار می رود.

مرجع تقلید شیعیان با قدردانی از تلاش های صورت گرفته در صنعت بیمه برای افزایش سطح رفاه و امنیت در کشور، تصریح کرد: صنعت بیمه باید از طریق رسانه های گروهی خدمات خود را برای آحاد جامعه تشریح کند تا کسانی که از برکات این صنعت اطلاعی ندارند نیز از آن بهره مند شوند.

ایشان با اشاره به مسئولیت فردی، اجتماعی و شغلی افراد در جامعه، بی اطلاعی از روند اجتماعی را امری مذموم دانست و اظهار داشت: خداوند انسان را اجتماعی آفریده و انسان نمی‌تواند به تنهایی تمامی نیازهای خود را برطرف کند؛ بنابراین بی تفاوتی در برابر جامعه هیچ مفهومی ندارد.

حضرت آیت الله نوری همدانی با تاکید بر این نکته که آحاد جامعه و مسئولان نظام باید نهج البلاغه را با دقت مطالعه کنند، افزود: مولا علی (ع) می فرماید شغل هر کسی وسیله‌ امرار معاش نیست بلکه مسئولیتی است که انسان در برابر اجتماع می پذیرد.

این استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم انتخاب شغل را مسئولیت آفرین دانست و گفت: انتخاب حرفه کار آسانی نیست و هر چقدر انسان از طریق شغل خود به درجات بالاتری برسد نزد خداوند نیز مقرب تر است.

ایشان با ابراز خرسندی از برنامه‌های توسعه محور و رفاه گستر صنعت بیمه خاطرنشان کرد: در کشور اسلامی ما تمامی کارها بر مبنای دین برنامه ریزی می شود و شما نیز با همین هدف پا به عرصه خدمت گذاشته اید و به همین خاطر از خداوند متعال می خواهم که به شما توفیق بیشتری عنایت فرماید.

شایان ذکر است در این نشست صمیمانه که در بیت این مرجع تقلید عالیقدر برگزار شد، دکتر غلامرضا سلیمانی _رییس کل بیمه مرکزی_ با قدردانی از ایشان و ابراز خرسندی از رضایت معظم له از خدمات نهاد ناظر و صنعت بیمه، گفت: تلاش می کنیم با اجرای برنامه های منظم و طرح های متنوع تمامی آحاد جامعه، تحت پوشش خدمات صنعت بیمه قرار گیرند.

وی ضمن برشمردن ظرفیت های گوناگون صندوق بیمه حوادث طبیعی ابراز امیدواری کرد که با تایید این صندوق توسط شورای نگهبان ضریب امنیت و اطمینان در جامعه به مراتب افزایش یاید.

در این دیدار، رئیس شورای عالی بیمه از همکاری مشترک نهاد ناظر و صنعت بیمه با دانشگاه امام صادق برای راه اندازی بیمه تکافل در کشور خبر داد.

گفتنی است در ابتدای این نشست دکتر سلیمانی آخرین وضعیت صنعت بیمه را در حضور آیت الله نوری همدانی و اعضای بیت ایشان تشریح کرد که این گزارش با استقبال این مرجع عظیم الشأن رو به رو شد.

* کد خبر: 11451

این را نیز بررسی کنید

بیمه

رویکرد تعاملی قوه قضاییه و صنعت بیمه تقویت می شود

هدف بزرگ ما رفع مشکلات مردم و ارائه خدمات با ترک تشریفات زائد است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *