پنج شنبه , ۳ تیر ۱۴۰۰
خانه » بانک » ارسال پیام مسئولیت پذیری با پیامک بانک سینا

ارسال پیام مسئولیت پذیری با پیامک بانک سینا

در حالی که بسیاری از بانک ها به بهانه هزینه بر بودن خدمات، حتی ارسال پیامک تراکنش های بانکی را هم محدود کرده اند، بانک سینا مشتریان قدیمی و حتی بدون تراکنش خود را نیز فراموش نکرده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، هر سال بانک ها هزینه ای را بابت پیامک کردن تراکنش ها از مشتریان دریافت می کنند، اما در بسیاری موارد برای ارسال این پیامک ها سلیقه ای عمل می کنند. آنها شاخص هایی مانند واریز یا برداشت، سقف مشخص برای تراکنش و یا تعداد مشخصی از پیامک در هر روز را به عنوان محدودیت تعیین کرده اند.

این کار بانک ها در شرایطی که قبلا هزینه ارسال پیامک از مشتری دریافت شده اگر چه جای سوال است، اما بانک سینا اقدام متفاوتی را پیاده سازی می کند.

این بانک به تازگی با ارسال پیامکی، مشتریان خود را نسبت به استفاده از مخاطرات امنیتی رمز دوم ثابت آگاه کرده و از آنها خواسته است نسبت به فعال کردن رمز دوم پویا اقدام کنند.

نفس این اقدام گرچه قابل تقدیر است و ممکن است در بانک های دیگر نیز صدق کند، اما آن چه در کار بانک سینا جذاب می نماید این است که این بانک، پیامک اعلام شده را برای همه مشتریانش ارسال کرده است.
تصویر پیوست مربوط به یکی از مشتریان بانک است که آخرین تراکنش در این بانک را بیش از سه سال و نیم پیش انجام داده و از آن تاریخ تا کنون هیچ ارتباطی با بانک نداشته است!

نکته جالب تر این که موجودی حساب این مشتری نیز در حداقل ممکن است، به طوری که شاید بانک های دیگر چنین حسابی را در رده «راکد» در می آوردند. این اقدام بانک سینا را می توان به حساب مسئولیت پذیر بودن آن دانست؛ مسئولیتی در قبال جامعه مشتریان، حتی کسانی که سالهاست این بانک را فراموش کرده اند.

* کد خبر: 11386

این را نیز بررسی کنید

مدیرعامل بانک ملی ایران

حرکت پرقدرت بانک ملی ایران در پیاده سازی سیاست‌های کلی خانواده

مدیرعامل بانک ملی ایران با اشاره به سیاست‌های کلی خانواده ابلاغی مقام معظم رهبری که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *