چهارشنبه , ۱۵ تیر ۱۴۰۱
خانه » بانک » کنترل موفق NPL در بانک صادرات ایران

کنترل موفق NPL در بانک صادرات ایران

در حالی که افزایش مطالبات غیرجاری به یکی از چالش های نظام بانکی تبدیل شده، بانک صادرات ایران توانسته این پدیده را به شکل مطلوبی کنترل کند.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، در شرایط اقتصادی کنونی، جلوگیری از افزایش مطالبات معوق بانک ها در کنار عمل به تعهدات مربوط به پرداخت تسهیلات، مطلوبیت ویژه ای دارد، به طوری که می توان از آن به عنوان یک کار بزرگ یاد کرد.

اطلاعات مالی بانک صادرات ایران طی سه سال گذشته نشان می دهد نسبت خالص تسهیلات غیر جاری به مجموع تسهیلات (NPL) در این بانک روی عدد ۰٫۱ باقی مانده است.

در حالی که شاخص تورم در کشور افزایشی بوده و روند پرداخت تسهیلات نیز ادامه دارد، نگهداری نسبت خالص تسهیلات غیر جاری به مجموع تسهیلات در یک محدوده مشخص را می توان بسیار مطلوب ارزیابی کرد.

از سوی دیگر، نسبت خالص تسهیلات به مانده سپرده ها نیز در این بانک طی سه سال گذشته تثبیت شده است، به طوری که همزمان با افزایش میزان سپرده ها، میزان تسهیلات پرداختی نیز افزایش یافته است.

این روند نشان می دهد بانک به وظیفه ذاتی خود مبنی بر دریافت منابع از یک سود و پرداخت آنها به شکل تسهیلات از سوی دیگر به خوبی عمل کرده است.

آن طور که داده های موجود نشان می دهد بانک صادرات ایران در سال ۱۳۹۷ معادل ۲۸ درصد بیش از سال ۱۳۹۶ و در سال ۱۳۹۶ معادل ۱۴ درصد بیش از سال ۱۳۹۵ تسهیلات پرداخت کرده است.

* کد خبر: 11350

این را نیز بررسی کنید

امکان پرداخت غیرحضوری نذورات در بانک دی

بانک دی امکان پرداخت غیرحضوری نذورات نقدی هم‌وطنان به آستان مبارک حضرت امام رضا(ع) را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *