یکشنبه , ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
خانه » بانک » توجه ویژه بانک صادرات ایران به بخش خصوصی در تخصیص تسهیلات

توجه ویژه بانک صادرات ایران به بخش خصوصی در تخصیص تسهیلات

اطلاعات موجود نشان می دهد تنها نیم درصد مانده تسهیلات بانک صادرات ایران مربوط به بخش دولتی است و بخش خصوصی، عمده تسهیلات این بانک را استفاده کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، یکی از مهم ترین سوالات موجود در میان عموم مردم این است که چه میزان از حجم گسترده تسهیلات پرداختی توسط نظام بانکی را سازمان ها، ادارات و بخش های مختلف دولتی مصرف می کنند؟

درباره آمار نظام بانکی البته می توان به اطلاعات بانک مرکزی رجوع کرد، اما آن طور که داده های منتشر شده توسط بانک صادرات ایران نشان می دهد، حجم بسیار ناچیزی از منابع این بانک به صورت تسهیلات در اختیار بخش دولتی قرار گرفته است.

از مانده یک هزار و ۲۳۷ هزار میلیارد ریالی تسهیلات اعطایی این بانک تا پایان خرداد ماه سال جاری، تنها شش هزار و ۷۸۳ میلیارد ریال آن مربوط به تسهیلات اعطایی به بخش دولتی است.

این عدد تقریبا نیم درصد کل مانده تسهیلات پرداختی است و نشان می دهد ۹۹٫۵ درصد کل تسهیلات این بانک را سایر بخش ها دریافت کرده اند.

بخش خصوصی شامل تعاونی ها، بخش بازرگانی، کشاورزی، صنعت، معدن و … با استفاده از تسهیلات بانکی، فعالیت های خود را به روزرسانی کرده و نقش اصلی را در رونق تولید و ایجاد اشتغال در کشور بر عهده دارند.

جدول منتشر شده توسط بانک صادرات ایران همچنین نشان می دهد مانده تسهیلات پرداختی این بانک در سال ۱۳۹۷ به نسبت سال قبل آن بیش از ۲۸ درصد افزایش یافته است.

* کد خبر: 11328

این را نیز بررسی کنید

آیا روند صعودی نفت عاملی برای رشد بازار سرمایه خواهد بود؟

یک تحلیلگر بازار طی یادداشتی به بررسی روند قیمت نفت و اثر بخشی آن در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *