شنبه , ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
خانه » ویژه » روایت یک مدیر ارشد از «فاجعه» صنعت بیمه

روایت یک مدیر ارشد از «فاجعه» صنعت بیمه

حمید رضا نصیری نژادپایگاه خبری خرد و کلان

امروز قصد داشتم برای یک واحد آپارتمان، بیمه نامه آتش سوزی بخرم که موقع استعلام نرخ با این صحنه مواجه شدم:

نوسان ۸۰ درصدی نرخ گذاری برای یک بیمه نامه کوچک، می تواند از ارائه نرخ های غیرفنی در بیمه نامه های بزرگ هم پرداه بردارد.

مدتی پیش با یکی از مدیران ارشد صنعت بیمه درباره همین موضوع گفت و گو می کردم که خاطره جالبی را روایت کرد. می گفت: شرکتی بزرگ، یک پوشش بیمه ای را به مناقصه گذاشته بود. ما هم در این مناقصه شرکت کردیم و نرخ فنی را ارائه دادیم.

روز قبل از برگزاری مناقصه در حالی که اسناد را بررسی می کردیم، متوجه شدیم در فرم مناقصه و هنگام ارائه نرخ، تایپیست به اشتباه یک «صفر» را در عدد پیشنهادی جا انداخته است. در واقع با این اشتباه، عدد ثبت شده در فرم شرکت در مناقصه، یک دهم عدد مدنظر ما بود.

ما برای این که این اشتباه را اصلاح کنیم، طی نامه ای به شرکت برگزار کننده مناقصه، موضوع را اعلام و عدد درست را ابلاغ کردیم.

گرچه ما در آن مناقصه برنده نشدیم، اما یک نکته بسیار جالب توجه را مشاهده کردیم و آن این بود که یکی از شرکت های بیمه حاضر در مناقصه، نرخی را به عنوان حق بیمه اعلام کرده بود که از عدد اشتباه اعلام شده از طرف ما هم کمتر بود! در واقع یک شرکت بیمه گر، حق بیمه را کمتر از یک دهم عدد واقعی معین کرده بود و این را فقط می توان «فاجعه» نامید.

* کد خبر: 11243

این را نیز بررسی کنید

سرعت عمل «شریعتمداری»، انفعال «حاجی میرزایی»

حمید رضا نصیری نژاد – پایگاه خبری خرد و کلان تنها چند روز پس از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *